• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 972-1786-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

معلمان، میراث دار پیامبران هستند

استاندار قم در پیامی به مناسبت هفته معلم با بیان اینکه معلمان، میراث دار پیامبران هستند، گفت: هفته معلم، فرصت ارزشمندي براي بازشناسي آسيب هاي متوجه نظام آموزشي و تربيتي كشور است.

به گزارش ایسنا، متن پیام استاندار به مناسبت سالروز شهادت مرتضی مطهری و هفته معلم معلم به این شرح است:
بدون شك جایگاه والا و نقش بي بديل نظام تعلیم و تربیت در توسعه و تعالي همه جانبه بر کسی پوشیده نیست و حيات بشري وامدار انسان هاي شريفي است كه در سنگر مقدس علم و دانش و در راه رشد و شکوفایی و بالندگی علمي و اخلاقی جامعه تلاش و مجاهدت مي كنند.

در تفكر ديني ما حرفه معلمي داراي مقام و منزلتي بسيار رفيع و شكوهمند و معلمين به عنوان ميراث داران انبياء الهي و آئينه تمام نماي محبت و ايثار، رسول هدايت و روشني و سفیر سعادت و سرفرازی مورد تجليل قرار گرفته اند. كساني كه عمر گرانمایه خود را چراغ افروز راه دانایی طالبان علم و دانش نموده و با جهد و تلاش بي دريغشان، هدايت گر كشتي علم و معرفت به ساحل نجات و رستگاري مي شوند. امروزه معلمان به عنوان محور نظام تربيتي و با ارزش ترين سرمايه اجتماعي كشور، ايفاگر نقشي تأثيرگذار در گذشته، ‌حال و آينده كشور بوده و تربیت نسلي پويا، امیدوار، بانشاط، دین‌باور و مشاركت جو در مسیر ساختن آینده کشور، مطالبه اصلي نظام از اين قشر فرهيخته است.

روز و هفته معلم، فرصت ارزشمندي براي بازشناسي آسيب هاي متوجه نظام آموزشي و تربيتي كشور و توجه دادن آحاد جامعه به سمت نقش و جايگاه مهم آموزش و پرورش در فرايند توسعه و تكريم و قدرداني شايسته از معلمان و جامعه فرهنگي است.

 ضمن گراميداشت ياد و خاطره استاد بزرگ، شهيد گرانقدر انقلاب اسلامي آيت الله مرتضي مطهري، فرارسيدن هفته بزرگداشت مقام معلم و تقارن آن با اعياد معظم شعبانيه را به عموم تلاش گران عرصه علم و آگاهي به ويژه اساتيد، معلمين و فرهنگيان پرتلاش استان قم در همه مقاطع تحصيلي، تبريك و تهنيت عرض نموده و اميدوارم در سال نام گذاري شده بنام "سال حمايت از كالاي ايراني" شاهد توفيقات روزافزون اين عزيزان در خدمت به رونق و اعتلاي فرهنگ ميهن اسلامي و قم مقدس باشيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: