• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 972-2086-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : گفتگو

برگزاری همایش "اقتصاد دیجیتال" در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم


مدیر گروه اطلاعات مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت: مباحثی از قبیل معرفی فرصت های کسب و کار، مبحث اقتصاد محتوا و مسئله ی دیجیتال در حوزه ی بین الملل، در این همایش مطرح می‌شود.

سید ابوالحسن نظام دوست در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: همایش "اقتصاد دیجیتال" برای اولین بار درمرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار می شود و هدف از این نشست، آشنایی دانشجویان با مبحث کارآفرینی درحوزه IT است.

وی افزود: باتوجه به اینکه چند سالی است در کشور مبحث استارت آپ شکل گرفته است، لزوم این گونه همایش ها جهت آشنایی و آموزش ایده های کسب وکار درفضای مجازی بیش تر ازگذشته احساس می‌شود.

نظام دوست خاطر نشان کرد: هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی، عملی کردن و کاربردی کردن مباحث تئوری و علمی است که این مسئله، یک نیازکشوراست.

مدیرگروه فناوری اطلاعات مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی ادامه داد: دراین نشست مباحثی از قبیل معرفی فرصت های کسب و کار، مبحث اقتصاد محتوا و مسئله ی دیجیتال در حوزه ی بین الملل مطرح می شود.

وی بیان کرد: این همایش طی دو ساعت برگزار می‌شود که در یک ساعت نخست برنامه، مباحث تئوری مربوط به اقتصاد دیجیتال توسط دکترسید حسن هانی طبایی مطرح می شود و یک ساعت پایانی همایش، به صورت پنل تخصصی برگزار می‌شود.

نظام دوست در رابطه با این پنل تخصصی تصریح کرد: دراین پنل، باهمکاری نظام صنفی، سه نفر از کارآفرینان موفق دراین حوزه، حضور داشته و به صورت تعاملی تجارب خود را دراختیارعلاقه مندان قرار می‌دهند.
مدیرگروه فناوری اطلاعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی یادآور شد: رستوران اینترنتی و کسب و کار خیاطی در اینترنت از حوزه های کسب و کار موفق است که درهمایش "اقتصاد دیجیتال" توسط کارآفرینان آن معرفی می‌شود.

این همایش روزسه شنبه 18اردیبهشت ماه  با حضور دکتر سید حسن هانی طبایی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در سالن همایش مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: