• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5614-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : گفتگو

گرفتار شدن 21خودرو در سیلاب روز گذشته


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به خسارت‌های وارده در سیلاب روز گذشته، عنوان کرد: 21خودرو در سیلاب گرفتار شده بودند که با کمک های گروه های امدادی نجات پیدا کردند.

محمد گلفشان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم بیان کرد: با توجه به بارش های شدید روز گذشته در مناطق جعفریه، کهک و دستجرد، ساکنین این مناطق دچار مشکل شدند و آب در یکسری از خانه ها وارد شد و به منازل و باغات، آسیب وارد شد.

وی ادامه داد: هشدار های لازم توسط نیروهای هلال احمر، از روز قبل با بلندگو به مردم داده شده بود، ولی متاسفانه عده ای این هشدار ها را جدی نگرفتند و به همین دلیل 17 خودرو در بخش دستجرد و 4خودرو در بخش جعفریه گرفتار سیلاب شدند که با کمک های نیروهای امدادی، نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: بلافاصله بعد از حادثه، 4خودرو لجن کش و 10دستگاه خودروی کمک‌دار به همراه 35 نفر امدادگر به محل اعزام شدند تا کمک های لازم را ارائه دهند؛ همچنین مواد غذایی و وسایل اسکان موقت فراهم شده بود که به دلیل همراهی ساکنین، نیازی به آن‌ها نشد.

وی با بیان اینکه احتمال وجود بارش های مجدد و راه افتادن سیلاب در این مناطق وجود دارد، گفت: هلال احمر برای کمک‌رسانی در صورت بروز حوادث احتمالی، آمادگی لازم را دارد و مردم باید نسبت به هشدار‌ها توجه لازم را داشته باشند و آمادگی خود را در صورت بروز حادثه، حفظ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم نیز با اشاره به سیلاب رخ داده در بخش های خلجستان، جعفریه و کهک استان قم گفت: به علت بارش های رخداده و سرازیر شدن سیلاب در این بخش‌ها، به بخشی از مزارع کشاورزی و خانه‌های این مناطق آسیب وارد شد که میزان این آسیب ها در حال بررسی است.

محسن اوروجی با بیان اینکه تیم های امدادی و خدمت رسانی، از ابتدای وقوع حادثه در محل حاضر شدند، گفت: در حال حاضر، وضعیت کاملا عادی است و نیرو های خدمت رسانی در حال پاکسازی معابر هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: