• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6514-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

97درصد از مهد کودک‌های قم تحت آموزش هلال احمر هستند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به برگزاری مانور امداد و نجات غنچه های هلال در قم عنوان کرد: 97 درصد از مهدکودک های قم تحت آموزش امداد و نجات هلال احمر هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر محمد گل فشان امروز در حاشیه برگزاری مانور امداد و نجات غنچه های هلال که در سایت امداد هلال احمر قم واقع در جاده قم – تهران برگزار شد، عنوان کرد: المپیاد کشوری جوانه ها در قم برگزار شد و در آن بیش از 115 غنچه هلال شرکت داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: مانور امداد و نجات ویژه غنچه های هلال با حضور کودکان در عملیات های اطفای حریق، راپل، آوار برداری، امداد جاده ای ،رهاسازی، حمل مصدوم، اسکان و چادر زنی، رژه تیمی، تیم ستاد بحران، تیم ارتباطات و تیم های ارزیاب و پیشرو انجام گرفت.

وی تصریح کرد: این مانور در نوع خود بی نظیر است و توانمندی کودکان را به خوبی به تصویر کشید، با توجه به اینکه در حدود دو ماه آموزش های فشرده کودکان به طول انجامید مانور موفقیت آمیزی برگزارشد.

گل فشان اظهار داشت: در حال حاضر 97 درصد از مهد کودک های قم تحت آموزش هلال احمر هستند، که ظرفیت بالنده ای را در آموزش و فرهنگ سازی شامل می شود.

وی بیان کرد: بهترین زمان آغاز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دوران خردسالی و برای غنچه ها می باشد، با سرمایه گذاری بیشتر جمعیت هلال امیدواریم بسیاری از مسائل و آموزه ها را نهادینه سازیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: در سنین بالاتر فرهنگ سازی به مراتب سخت است در حالی که از کودکی می توان بسیاری از آموزه ها را در دل و جان فرزندان حک کرد.

وی گفت: امیدواریم با تداوم آموزه ها بتوانیم جلوگیری از تلفات و بروز خسارات و از سنین پایین در جامعه تبیین نمائیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: