• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2385-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

هیچ اداره ای اجازه دریافت کپی مدارک هویتی ندارد


مدیرکل ثبت احوال استان قم تصریح کرد: از فردا(چهارشنبه 19 اردیبهشت) هیچ اداره ای اجازه دریافت کپی مدارک هویتی از مراجعه کنندگان را ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، خلیل مرادی در حاشیه مراسم افتتاح طرح ملی استعلام هویت بر خط عصر امروز با برقراری ارتباط مستقیم ویدئویی با سالن جلسات وزرات کشور در استانداری قم برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این طرح از سال 94 در استان در حال اجرا بود و از اوخر سال گذشته سامانه برخط راه اندازی و به کلیه ادارات و دستگاه ها کد کاربری ارائه شد و می توانند اطلاعات مراجعه کنندگان را بر خط مشاهده کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان قم، ادامه داد: با اجرای این طرح و راه اندازی سیستم دیگر نیازی به دریافت کپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی نیست و کلیه دستگاه ها با ورود شماره ملی و تاریخ تولد، اطلاعات به روز مراجعه کنندگان را دریافت کنند.

وی افزود: یکی دیگر از خمات که از اواخر سال گذشته در قم ارائه می شود؛ استعلام بین دستگاهی است؛ سامانه‎ای به عنوان استعلام از ثبت احوال ایجاد شده است و دستگاه های متصل به شبکه دولت می توانند حداکثر ظرف مدت 24 ساعت اطلاعات ثبتی افراد را دریافت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: