• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 972-2586-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان قم عنوان کرد:

افزایش روحیه خودباوری در دانشجویان با اجرای مسابقات ملی مناظره/معرفی نفرات برتر مناظرات دانشجویی قم

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان قم، عنوان کرد: دور پایانی مسابقات مناظره دانشجویی، ظهر امروز به انجام رسید و نفرات برتر مشخص شدند.

علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، بیان کرد: هفتمین دوره استانی  مسابقات مناظره دانشجویی با حضور شانزده تیم از دانشگاه‌های استان برگزار شد و در پایان تیم فارابی از دانشگاه پردیس فارابی به مقام نخست دست یافت.

وی افزود: شعار این مسابقات "مناظره، فرصتی برای آموختن" است و هدف از برگزاری آن، افزایش روحیه خودباوری و آموزش استدلال کردن و نحوه بیان است و در این دور از رقابت‌ها نیز، تیم های شرکت کننده در هر دور از مسابقات، با توانمندی بیشتری نسبت به دور قبل شرکت می‌کردند.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اظهار کرد: دور اول این مسابقات،15 واردیبهشت در دانشگاه قم برگزار شد و دور دوم نیز 17اردیبهشت در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اجرا شد؛ در دور سوم تیم‌ها، 18 اردیبهشت در دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناظره پرداختند.

وی ادامه داد: در دور سوم تیم پویا و تیم اندیشمندان امروز که هردو تیم از دانشگاه حضرت معصومه(س) به مصاف هم رفتند، که تیم اندیشمندان امروز، موفق به حضور در دور پایانی شد؛ در آن سوی جدول نیز تیم عقاب دانشگاه قم و تیم فارابی دانشگاه پردیس فارابی با یکدیگر مناظره کردند و تیم فارابی در این دیدار موفق به حضور در دور پایانی شد.

حسینی تصریح کرد: در دور پایانی که 19اردیبهشت در دانشگاه پردیس فارابی برگزار شد، دو تیم راهیافته به دور نهایی، در خصوص گزاره "حجاب اجباری متضمن سلامت اخلاقی جامعه است" به مناظره پرداختند و در پایان تیم فارابی با کسب امتیاز بیشتر از هیات داوران به عنوان تیم اول انتخاب شد.

وی خاطر نشان کرد: دو تیم راه یافته به دیدار پایانی، به عنوان نمایندگان استان قم در مسابقات منطقه ای که در مهرماه برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند، همچنین مسابقات کشوری مناظره دانشجویی در آبان‌ماه 97برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: