• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 972-10487-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله نوری همدانی:

خدمت به بشر دارای فضیلت های بیشماری است

یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: خدمت به بشر دارای فضیلت های بیشمار بوده و فعالیت در جمعیت هلال احمر پاداش و فضیلت زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور با وی عنوان کرد: نفس و قدم شما عبادت است؛ منشاء هر عبادتی فرهنگ و نیت انسان است.

این مرجع تقلید شیعه افزود: خدمت به بشر دارای فضیلت های بیشماری است و جمعیت هلال احمر از پاداش و فضیلت زیادی برخوردار است؛ این اقدامات موجب خشنودی خدا و مردم می شود و از جایگاه والایی برخوردار است.

آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: در آیات الهی خداوند از بندگانی یاد می کند که در مواقع ضروری به فریاد انسان ها می رسند و در جهت رفع احتیاجات مردم قدم برمی دارند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم در جهان نیاز به کمک دارند و کمک به بندگان در درگاه خداوند موجب تقرب می شود؛ هر عملی اثری در دنیا و آخرت دارد هر کس خوبی کند آثار و برکاتش به خودش برمی گردد.

این مجع تقلید گفت: هلال احمر باید در رسانه های عمومی مردم را با فعالیت های خودشان آشنا و آموزش های لازم را ارائه کنند؛ خلقت دنیا خالی از حوادث نیست و افرادی مانند شما باید آماده باشند تا به فریاد مردم برسند.

وی تاکید کرد: دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان باید فرهنگ سازی شود؛ از طرفی مردم را با فعالیت های این نهاد آشنا کنید.

این مرجع تقلید شیعه عنوان کرد: هلال احمر در جریان دردناک میانمار کمک های خوبی داشت مسلمانان در هر جریانی باید بیدار باشند.

وی گفت:شغل شما سراسر حسنه و ثواب و فضیلت است شغل ها کاری ساده نیستند و با روحیات افراد در ارتباط است هرشغلی علامت روحیه و فرهنگ انسانی می باشد شغلی مانند کار شما که سراسر خدمت و در ارتباط با رفع گرفتاری های مردم است دارای فضیلت و توفیق زیادی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: