• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 972-11587-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون سازمان اوقاف:

بیان تفسیر و معارف یکی از اولویت‌های تبلیغی استمعاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف گفت: با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب، بیان تفسیر و معارف قرآن کریم یکی از اولویت‌های تبلیغی در ماه رمضان امسال خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا منطقه قم، از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی امروز در همایش بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان که در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تفسیر و آموزش مفاهیم قرآنی اظهار کرد: کتاب‌های تفسیری در اختیار مبلغان اوقاف قرار گرفته و از این عزیزان می‌خواهیم در ایام تبلیغی، بحث مفاهیم و تفسیر را در اولویت قرار دهند.

وی افزود: بیان تفسیر و معارف باید در فواصل کوتاه صورت بگیرد تا کار قرائت و ترتیل‌خوانی هم به روال سابق ادامه یابد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فضای موجود در کشور و تاثیرگذاری فضای مجازی خاطرنشان کرد: دشمنان جنگ نرم شدیدی علیه دنیای اسلام به راه انداخته‌اند که نیاز به مقابله منطقی با آنها داریم.

وی ادامه داد: برنامه‌های گوناگونی با محوریت بقاع متبرکه ویژه ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده و خانواده‌های ایرانی از این برنامه‌ها استقبال می‌کنند؛ به حرم‌های مطهر امامزادگان ابلاغ شده که مناجات‌خوانی سرلوحه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی باشد و در این بین روحانیون اعزامی باید به این مسئله اهتمام داشته باشند و با هر تعداد جمعیتی که حاضر هستند، به مناجات‌خوانی بپردازند زیرا این امر سیره علما و بزرگان بوده و تاثیر اجتماعی و روحی فراوانی دارد.

شرفخانی عنوان کرد: خیمه‌های معرفت ویژه ماه رمضان از دیگر اولویت‌های سازمان اوقاف به شمار می‌روند؛ در ماه رمضان بسیاری افراد که حتی اهل روزه گرفتن نیستند هم با حضور در خیمه‌های معرفت از مشاوره روانشناختی، خانوادگی و مذهبی بهره می‌برند و از دیگر برنامه‌های فرهنگی بقاع نیز استفاده می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه خیمه‌های معرفت باید متناسب با فضای معنوی ماه رمضان طراحی و اجرایی شوند، گفت: جذب حداکثری طیف خاکستری جامعه هدف از برپایی این خیمه‌هاست.

وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن شبانه‌روزی تلاش می‌کنند غیرت دینی مسلمانان را از بین ببرند و از ابزارهای مختلف در این زمینه بهره می‌برند که یکی از آنها، ترویج روزه‌خواری علنی است بنابراین مبلغان روحانی باید با استدلال‌های کوتاه، پاسخ‌های مناسبی به شبهات مطرح شده در این زمینه بدهند تا اینگونه برنامه‌ها و نقشه‌های دشمنان خنثی شود.

شرفخانی با اشاره به مسائل سیاسی روز جامعه گفت: نتیجه برجام را دیدیم ولی مبلغان در سخنرانی‌های مذهبی نباید به سمت حمله به نیروهای داخلی بروند، از این فرصت باید استفاده کرد و ماهیت استکباری و دروغین دشمنان را برملا سازیم و به تبیین چهره واقعی آمریکا و صهیونیست‌ها بپردازیم زیرا در صورت حمله به نیروهای داخلی، امید در جامعه از بین می‌رود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه به برنامه‌های شب‌های قدر اشاره کرد و افزود: صرف شب زنده‌داری و حضور در مساجد محور شب‌های قدر نیست بلکه باید به مسائل و امور دینی و معرفتی پرداخته شود.

وی ادامه داد: لازم است مبلغان امور دینی، به ترویج مسئله وقف و انفاق نیز بپردازند و مردم را با برکات این سنت حسنه اسلامی آشنا سازند تا شاهد توسعه موقوفات در سطح جامعه و برای رفع نیازهای ضروری باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: