• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-3885-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم تصریح کرد:

خلاء توجه به موضوع سرمایه اجتماعی در کشور

استاندار قم با تاکید بر اهمیت سرمایه اجتماعی، عنوان کرد: توجه به موضوع سرمایه اجتماعی، مسئله‌ای است که در کشور خلاء آن حس می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی صبح امروز در همایش سرمایه اجتماعی و امنیت در سالن همایش های دانشگاه پردیس فارابی قم عنوان کرد: از سال گذشته، با همت نیروی انتظامی، همایشی تحت عنوان "سهم من از امنیت" برگزار شد و دبیرخانه دائمی آن در استانداری قم تشکیل شد و امسال شاهد برگزاری دور دوم این همایش تحت عنوان "سرمایه اجتماعی و امنیت" هستیم.

وی افزود: توجه به موضوع سرمایه اجتماعی، مسئله‌ای است که در کشور خلاء آن حس می‌شود؛ در مورد امنیت سخت همیشه صحبت شده است ولی امنیت در بعد نرم، با احساس همراه است و این باور وجود امنیت باید در ذهن افراد جامعه شکل بگیرد.

استاندار قم تصریح کرد: از طریق ایجاد سرمایه اجتماعی می‌توانیم به امنیت سخت و نرم دست یابیم؛ همچنین هرچقدر  امنیت نرم را گسترش دهیم، به امنیت پایدار دسترسی پیدا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباطات اجتماعی در همه سطوح آن، سهم زیادی در ایجاد سرمایه و امنیت اجتماعی دارد؛ ادامه داد: اگر سطح نشاط اجتماعی بالا برود، سرمایه اجتماعی نیز ارتقا پیدا می‌کند؛ نشاط‌اجتماعی در تمام موضوعات جامعه تاثیر گذار است.

رییس‌شورای سیاستگذاری همایش سرمایه اجتماعی وامنیت، اظهار کرد: هرآنچه که بخواهد غیر از قوانین و الزامات اخلاقی، اجرایی شود، سرمایه اجتماعی را کاهش می‌دهد؛ ارتباطات اجتماعی و سازمانی موضوع مهمی است که اگر ایجاد اعتماد کند، سرمایه سازمانی و اجتماعی را افزایش‌می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: باید از این همایش علمی در کنار کارکرد های عملی، بهره مندی های لازم صورت بگیرد و بازخوردهای آن در موضوع امنیت اجتماعی اثرگذار باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: