• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9914-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم خبرداد:

فعالیت واحدهای صنفی مسافرپذیر در ماه مبارک رمضان

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم از فعالیت واحدهای صنفی مسافر پذیر،در ماه مبارک رمضان، با رعایت ضوابط خاص خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ پیام کاویانی اظهار کرد:  تمامی واحدهاي صنفي مسافر پذير براساس طرح زمان بندي فعاليت ابلاغي از سوي اداره نظارت بر اماكن عمومي ناجا ملزم به فعاليت هستند؛ ضمن اينكه رعايت استتار كامل وپرهيز از تظاهر به روزه خواري الزامي و در صورت تخلف واحد صنفي پلمپ می‌شود.

**تعطیلی فعالیت واحدهای صنفی غذایی تا نیم ساعت قبل از اذان مغرب

وی افزود: تمامی واحدهاي صنفي جگركي،آبميوه و بستني ،ساندويچي ، پيتزا و كبابي ملزم به تعطيلي كامل تا نيم ساعت قبل از اذان مغرب بوده و در صورت فعاليت نسبت به پلمپ واحد صنفي اقدام می‌شود.

کاویانی ادامه داد: تمامی كافي شاپ ها و رستوران هاي داخل هتل ها و مراكز اقامتي ملزم به رعايت استتار كامل بوده و حق پذيرش مشتريان خارج از مسافران همان هتل نخواهند داشت.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اضافه کرد: هرگونه تظاهر به روزه خواري در هريك از واحد هاي صنفي توسط متصديان يا مراجعان ممنوع و در صورت مشاهده واحد صنفي پلمپ خواهد شد.
 
وی گفت: براساس مصوبه كميسيون نظارت استان، تمامی اغذيه فروشي ها، آبميوه و بستني و جگركي و كبابي در ايام ماه مبارك رمضان، صرفأ مجاز به فعاليت از يک ساعت قبل از افطار تا يك ساعت قبل از سحر هستند.

کاویانی عنوان کرد: دكه ها و مراكز پذيرائي داخل پايانه هاي مسافربري و همچنين ايستگاه راه آهن ملزم به رعايت استتار كامل و پرهيز از تظاهر به روزه خواري بوده و در صورت تخلف نسبت به پلمپ واحد صنفي اقدام می‌شود

**عدم فعالیت سفره خانه ها و قهوه خانه ها در طول روز
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان  تصریح کرد: هيچ يك از قهوه خانه ها وسفره خانه هاي سنتي سطح شهر حق فعاليت در طول روز را نداشته و در صورت مشاهده واحد صنفي تا پايان ماه مبارك رمضان پلمپ می‌شود.
 
وی اظهار کرد: تمامی صنوف خدماتي كه قصد ارائه خدمات در طول ماه مبارك رمضان رادارند، صرفا مجاز به فعاليت با مجوز اداره نظارت براماكن عمومي بوده و در غير اينصورت از فعاليت آنان ممانعت و نیز سوپر ماركت ها وخواربارفروشي ها صرفا مجاز به ارائه مواد خوراكي به صورت بيرون بر بوده وحق پذيرش مشتري و سرو مواد خوراكي و يا نوشيدني تا قبل از اذان مغرب را ندارند.

**فعالیت سینماها از زمان افطار تا سحر
کاویانی تاکید کرد: سينماها مي‌توانند در ايام ماه مبارک رمضان به جز ليالي قدر از افطار تا سحر با رعايت ضوابط انتظامي فعاليت کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: با توجه به در پيش بودن فصل گرما و تعطيلي برخي مدارس، استخرهاي شنا مي‌توانند در طول روز با رعايت حرمت ماه مبارک رمضان و ضوابط و مقررات مربوطه به افراد زير سن تکليف، خدمات آموزشي و ورزشي ارائه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: