• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 972-3186-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : گفتگو

دوره تخصصی فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد

نماینده کارگروه پهپاد کشور در استان قم از برگزاری دوره یک روزه و تخصصی فناوری پهپاد، ایمنی پرواز و مقررات هوایی در دانشگاه صنعتی قم خبر داد.

سینا بروجردی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به برگزاری دوره تخصصی فناوری پهپاد در دانشگاه صنعتی قم عنوان کرد: 40 تن در این دوره تخصصی با رویکرد ایمنی پرواز و مقررات هوایی حضور یافتند.

نماینده کارگروه پهپاد کشور در استان قم افزود: شرکت کنندگان از بیش از 8 استان شامل ارومیه، کرج، قزوین، تهران، اصفهان و رشت و ...در دوره تخصصی فناوری پهپاد حضور داشتند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استقبال خوبی در قم به خصوص از سوی بانوان صورت گرفت و افراد به صورت تخصصی با کار با ربات های پرنده آشنا شدند.

بروجردی اظهار کرد: این افراد بعد از دوره می توانند برای اخذ مجوز پرواز ربات های پرنده‌شان اقدام کنند، زیرا به صورت تخصصی استفاده از ربات های پرنده و مباحث فنی و زیر ساخت‌های آن را فرا گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در انتهای دوره، آزمون خلبانی را پشت سر گذاشتند؛ استفاده از پهپادها، تخصص می خواهد و باید با ایمنی و مقررات آن آشنا بود.

نماینده کارگروه پهپاد کشور در استان قم عنوان کرد: مدرس دوره حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور و متولی امر کلیه ربات های پرنده است که کارگروهی از اتحادیه صنایع هوا فضا به شمار می رود.

وی بیان کرد: پهپاد، فناوری نوظهوری است که کاربردهای فراوانی دارد و در نقشه برداری ها مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که برخی از پهپادها در ده دقیقه می توانند از یک هکتار زمین به طور کامل نقشه برداری کنند.

بروجردی گفت: تصویربرداری و بازرسی از لوله های نفتی و فعالیت در شرکت برق و گاز و انجام کشاورزی هوشمند از جمله کارایی های مهم پهپادها می باشد.

وی افزود: افرادی که دوره را می بینند در آینده بهتر می توانند به صورت تخصصی با پهپادها کار کنند و حتی به عنوان فعالیتی دانش بنیان به درآمد خوبی دست یابند.

نماینده کارگروه پهپاد کشور در استان قم اظهار کرد: در دوره قبلی حضور بانوان را در دوره تخصصی نداشتیم این دوره 7 نفر حضور یافتند که در آتلیه و مراکز تصویربرداری کار می کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: