• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-384-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم:

1000 مهندس کشاورزی در قم بیکارند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم گفت: این سازمان دارای 2هزار و 400 عضو است که در این میان 1000 تن از مهندسان کشاورزی در قم بیکارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، عباس خرمی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری قم با تاکید بر پیگیری مصوبات و طرح‌های اقتصادی در سطح استان عنوان کرد: سیاست های جهاد کشاورزی حمایت از تولید و اشتغال است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم افزود: این سازمان در سال 80 فعالیت خود را آغاز کرد و در سطح استان 2 هزار و 400 نفر عضو داریم که دارای تحصیلات لیسانس تا دکترا هستند، البته در این میان 1000 تن از مهندسان کشاورزی در قم بیکارند.

وی تصریح کرد: همچنین 152 شرکت از این سازمان مجوز دارند که برخی از آن ها با مشکلات مالی در روند ارائه خدمات مواجه اند.

خرمی اظهار کرد: از وظایف نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ساماندهی وضعیت کشاورزی و فراهم کردن اشتغال و آموزش مهندسین و اصلاح الگوی کشت در استان و تولید محصول سالم و توسعه کشاورزی پایدار و افزایش بهره‌وری آب است.

وی خاطرنشان کرد: این سازمان در مسیر تولید و اشتغال زایی، سیاست های اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند و در راستای اهدافش اقدامات خوبی را در چند سال اخیر در پیش گرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم بیان کرد:  در 4  سال اخیر تاکنون 9 هزار هکتار زمین تحت آبیاری نوین قرار گرفته است که با اجرای این سیستم 70 درصد صرفه جویی در مصرف آب در اراضی کشاورزی داشته ایم.

وی افزود: در سال 97 نیز با افزایش اعتبارات اجرای سیستم‌های نوین در سطح اراضی کشاورزی استان با قوت بیشتری دنبال می شود.

خرمی گفت: کاشت گیاهان مقاوم در برابر کم آبی و شوری و توسعه باغات پسته و گل های دارویی و گل محمدی و توسعه کشت گلخانه ای از دیگر سیاست هایی است که با جدیت پیگیری می شود.

وی اظهار کرد: از چند سال قبل توسعه کشت گلخانه ای در قم آغاز شده و وظایف صدور مجوزها بر عهده سازمان است؛ در این راستا 40 هکتار گلخانه در استان قم فعال است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم عنوان کرد: در سال قبل نیز مجوز بهره برداری از پنج هکتار گلخانه در قم ارائه شد که10 نفر اشتغال ایجاد کرد ضمن اینکه در سال 96 نیز 1 هزار و 240 تن قارچ خوراکی در استان قم برداشت شد.

وی بیان کرد: یکی از فعالیت های این سازمان آموزش است که در این خصوص در سال گذشته 385 نفر کارشناس کشاورزی و 824 نفر بهره بردار دوران آموزش را سپری کردند.

خرمی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه هایی با دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی از جمله جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد و حوزه علمیه در جهت پیشبرد اهداف در ساماندهی وضعیت کشاورزی و آموزش های راهبردی و برنامه های فرهنگی داشته ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: