• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم خبر داد:

ایجاد 14 هزار و 200 شغل، پیش‌بینی سند توسعه اشتغال در قم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: پیش بینی سند توسعه اشتغال در سال جاری در قم ایجاد 14 هزار و 200 شغل است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مصطفی کاویانی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری قم عنوان کرد: طبق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارتقای اشتغال و افزایش ظرفیت تولید دارای اهمیت زیادی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: در سال 95، نرخ بیکاری در قم 2/11 درصد بود که معادل 42 هزار و 66 نفر می باشد در این سال 5 هزار و 224 شغل جدید ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال 96 نیز 14 هزار و 68 نفر اشتغال جدید ایجاد شد که رشد خوبی را نشان می داد در این سال نیز نرخ بیکاری به 2/11 درصد رسید.

کاویانی بیان کرد: پیش‌بینی سند توسعه اشتغال در سال جاری در قم ایجاد 14 هزار و 200 شغل است، که امیدواریم با هم افزایی مسئولان و بانک ها این رقم تحقق یابد.

وی اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها نرخ بیکاری باید در قم به 9/9 درصد برسد و با همکاری بخش دولتی و خصوصی شاهد کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح کرد: در سال 96 نیز سهم قم در تسهیلات اشتغال‌زایی 243 میلیارد تومان بود که 150 میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

وی گفت: در جهت ایجاد اشتغال خانگی در سال 96 رقم 16 میلیارد تومان تخصیص یافت، که 6 میلیارد و 300 میلیون تومان آن پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: