• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-585-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مقاومت جزئی از هویت ملی ایرانی است

سردار سلامی عنوان کرد: شهر دزفول در گذر زمان نشان داد که اگر مقاومت به عنوان جزئی از شخصیت و هویت ملی یک ملت جای بگیرد، ملتی مقاوم و متحد به‌وجود می‌آید و چنین ملتی در تمامی مراحل و جریانات قومی و ملی، سدی محکم بر سر راه دشمنان است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سردار حسین سلامی شب گذشته در مراسم روز ملی مقاومت و پایداری دزفول، در قم با بیان اینکه دفاع مقدس سرچشمه ایستادگی و مقاومت برابر دشمنان است، تصریح کرد: دفاع مقدس ثابت کرد که عزت مسلمانان از مسیر جهاد عبور می کند و دوری از لباس جهاد و شهادت جز ذلت و خواری نصیب مسلمانان نخواهد کرد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جهاد و شهادت مخلصانه نشان داد که در برابر هرگونه ظلم و فساد می توان ایستادگی کرد و به پیروزی نائل آمد.

سردار سلامی گفت: ملت ما در دوران دفاع مقدس آموختند که جنگ میان ما و دشمنان تمام شدنی نیست و می بایست در موازنه قدرت نظامی به دشمن نزدیک شویم تا با دور کردن تهدیدات و مقابله با فشارهای خارجی امنیت را در کشورمان برقرار کنیم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به تحریم های دشمنان علیه ایران بیان کرد: تاکنون هیچ کشوری در جهان مانند ایران تحریم نشده و دشمنان می خواهند با تحریم های اقتصادی و سیاسی، مقاومت مردم غیور و سربلند ایران را بشکنند؛ اما ایستادگی ملت شریف ایران مشتی محکم بر دهان مستکبرین جهانی است.

سردار سلامی ضمن اشاره به چهارم خرداد، روز ملی مقاومت و پایداری، شهر دزفول را نماد مقاومت کشور دانست و گفت: مقاومت دزفول و مردم غیور آن نه تنها بخشی از تاریخ ایران بلکه به عنوان روح اصلی مقاومت کشور شناخته شده است.

وی گفت: شهر دزفول در گذر زمان نشان داد که اگر مقاومت به عنوان جزئی از شخصیت در هویت ملی یک ملت جای بگیرد، ملتی مقاوم و متحد به‌وجود می‌آید و چنین ملتی در تمامی مراحل و جریانات قومی و ملی، سدی محکم بر سر راه دشمنان است.

سردار سلامی در پایان افزود: تمامی ایران می بایست همانند مردم رشید و مقاوم دزفول باشند تا دشمنان فکر نکنند که اگر ما را در انزوای تحریم‌های اقتصادی و سیاسی قرار دهند می‌توانند مقاومت و پایداری ملت شهید پرور کشور جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند.

چهارم خرداد سالروز مقاومت مردم دزفول برابر موشک باران عراق در جنگ تحمیلی است که موجب شد این روز، روز ملی مقاومت و پایداری در تقویم رسمی کشور ثبت و دزفول به عنوان پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شود؛ دشمن بعثی ۱۷۶ موشک، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما به دزفول شلیک کرد و بیش از ۱۹ هزار واحد مسکونی و تجاری در این شهر تخریب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: