• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 973-2287-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حضور روحانیت و علمای برجسته در سایر بلاد را جدی بگیریم

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به اینکه امروز در برخی شهرها با خلا حضور علمای برجسته روبرو هستیم؛ بیان کرد: باید مساله حضور روحانیت و علما را در سایر بلاد جدی بگیریم زیرا مردم دین خود را از روحانیت می گیرند و هرجا که این حضور کمرنگ شود قطعا دین مردم نیز دچار خلل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مرتضی نجفی قدسی شب گذشته در مراسم ضیافت افطاری در بیت علامه طباطبایی که با حضور مراجع، علما و فضلای حوزه در قم برگزار شد، گفت: در یک سال اخیر دو عالم خادم قرآن و دو عالمی که حقیقا علم و عمل را به هم آمیختند و منشا اثرات و خدمات ماندگار بودند را از دست دادیم.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی افزود: مرحوم آیت الله مهدی مظاهری روحانی خدوم و آبرومند در اصفهان و از افرادی بود که به اندازه چند وزارت خانه در اصفهان به کارهای قرآنی، فرهنگی، علمی، آموزشی، اجرایی و عمرانی و خدمت رسانی به مردم و نیازمندان وایتام و.... همت گمارد.

وی با بیان اینکه مشی مردمی و جوشش با جامعه موجب محبوبیت این بزرگان بود، اظهارکرد: شخصیت دیگری که به تازگی رحلت کردند و از جوانب بسیاری بی بدیل بودند حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی بود که شخصیتی جامع الاطراف داشت و با جوشش با مردم پایگاه اجتماعی روحانیت را حفظ می کرد؛ ایشان از جمله عالمان جلیل القدری بود که با عمل صالح و علم وافر خود منشا خدمات بسیاری در کشور بود و از دسته علمایی بود که منزل وی مامن عارفان و صالحان نیازمندان و ایتام و... بود.

مدیر دارالقرآن کریم علامه طباطبایی با اشاره به اینکه امروز در برخی شهرها با خلا حضور علمای برجسته روبرو است؛ بیان کرد: وقتی چنین علمایی در شهرستان ها ما چنین انقلاب های فرهنگی و اجتماعی ایجاد می کنند به نظر می رسد که باید مساله حضور روحانیت و علما را در سایر بلاد جدی بگیریم زیرا مردم دین خود را از روحانیت می گیرند و هرجا که این حضور کمرنگ شود قطعا دین مردم نیز دچار خلل خواهد شد.

وی با تصریح بر اینکه نباید شهرها از علمای بزرگ خالی بماند، اظهار کرد: در همین راستا با هماهنگی مجمع عالی تفسیر قرآن، دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری دارالقرآن، ۱۵۰ استاد و فاضل حوزوی برای گسترش معارف دین و تفسیر قرآن به سراسر کشور اعزام شده اند که قطعا نقش مهمی در توسعه معارف قرآنی در سطح کشور خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: