• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-486-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

همکاری جهاددانشگاهی قم با شهرداری در زمینه تصفیه پساب شهری


معاون خدمات شهری شهرداری قم از حضور جدی جهاددانشگاهی در زمینه حل مشکلات مرتبط به پساب‎های شهری و آب حاصل از فرایند تصفیه خانه و... در راستای حل مشکلات مرتبط به کمبود منابع آبی استقبال کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی قم به همراه دکتر میرزایی رئیس پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی و کارشناسان این پژوهشکده با حضور در شهرداری قم با امیر سامع معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم دیدار و گفت وگو کردند.
در ابتدای این مراسم دکتر حیدری با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل جهاددانشگاهی در حل مشکلات بزرگ کشور از جمله مشکلات زیست محیطی و اصلاح ساختارهای علمی، فنی و صنعتی در صنایع مختلف و... به تشریح فعالیت های جهاد در عرصه توسعه صنعت تصفیه آب و فاضلاب و آلودگی های نفتی پرداخت.
وی گفت: از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی چند مسئولیت بزرگ بر دوش جهاددانشگاهی قرارداد که از جمله آنها می توان به تدوین نقشه جامع علمی کشور و همچنین ساخت آب شیرین کن ها برای استفاده بهینه از منابع آبی و صنعت ریلی کشور که تا کنون خدمات خوبی نیز در این بخش های ارایه شده است اشاره کرد.
در ادامه دکتر میرزایی نیز به ارایه توضیحاتی در خصوص موفقیت های چشمگیر جهاددانشگاهی در عرصه علمی تحقیقاتی و اجرایی در مناطق مختلف کشور به خصوص ارایه شیوه بدیع بیولوژیکی در رفع لکه های نفتی و لجن های حفاری پرداخت.
در ادامه معاون خدمات شهری قم با اشاره به نیازهای شهرداری قم در زمینه استفاده بهینه از آب های روان و پساب های شهری گفت: از سال گذشته فراخوانی برای اجرای طرح های تصفیه پساب در قم انجام شد و امیدواریم که با استفاده از بهترین تکنیک‌های روز و روش های مختلف از جمله تجربیات جهاددانشگاهی بتوانیم از منابع آبی محدود خود بهترین استفاده را ببریم.
وی افزود: روان آب های داخل شهر و آب خاکستری که از حاصل فرایندهای مخلتف است نیازمند برنامه ریزی جدی برای استحصال آب مناسب جهت بهره برداری های هدفمند است.
سامع اظهارکرد: خروجی آب تصفیه خانه ها و روان آب ها دو پروژه ای هستند که قطعا می تواند با حضور جهاددانشگاهی و فعالان تحقیقاتی و عملیاتی این نهاد انقلابی در استان قم با بهره روی بالایی همراه شود و مشکلات بسیاری را از استان حل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: