• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

در آشفتگی بازارهای صادراتی، باید از صادرکننده حمایت کرد

استاندار قم گفت: در آشفتگی بازارهای صادراتی، باید از صادرکننده حمایت کرد و در جهت رفع موانع صادراتی گام برداشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی در دومین جلسه کار گروه توسعه صادرات استان قم در سالن امام جواد (ع) استانداری عنوان کرد: بسیاری از مباحثی که در این نوع جلسات مطرح می شود کارشناسی شده نیست.

استاندار قم افزود: با شناخت آسیب‌های موجود در زمینه صاردات باید مباحث تخصصی در کمیته های صادراتی به صورت کارشناسی ارائه شود.

وی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در توسعه اقتصادی استان قم، صادرات است؛ در آشفتگی بازارهای صادراتی، باید از صادرکننده حمایت کرد و در جهت رفع موانع صادراتی گام برداشت.

صادقی اظهار کرد: همه مسئولان نسبت به آشفتگی های صادراتی آگاهی دارند با شناسایی صحیح بازارهای هدف و ماندگاری در بازارهای بین المللی می توان بخش زیادی از مشکلات را رفع کرد.

وی خاطرنشان کرد: حفظ بازارهای بین المللی، تخصص و تکنیک های خاص خود را می طلبد، در این راستا دستگاه های دولتی باید به سیستم صادراتی و بخش های خصوصی در امر صادرات مساعدت کنند.

استاندار قم بیان کرد: عدم ثبات در بازارهای بین المللی از چالش های جدی فراروی صادرات است با تقویت نمایشگاههای دائمی در تسهیل صادرات می توان اقدام کرد.

وی تاکید کرد: شراکت حوزه‌های تولیدی و صنعتی موجب توسعه صادرات و استحکام پایه های صادراتی می‌شود.

صادقی عنوان کرد: حوزه کشورهای آفریقایی از ظرفیت‌های مهم صادراتی به شمار می رود، باید سرمایه گذاری های صادراتی را به سمت این ظرفیت های مهم سوق دهیم.

وی تصریح کرد: قم در حوزه تولید کفش دارای موفقیت های زیادی است و تا 80 درصد واحدهای فعال در این زمینه تولید دارند که باید در صادرات نیز به این امر توجه داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: