• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1584-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم:

گستردگی بازار هدف یکی از سیاست‌های مهم صادراتی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم گفت: گستردگی بازار هدف یکی از سیاست‌های مهم صادراتی است که باید مورد اهتمام ویژه مسئولان باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در دومین جلسه کار گروه توسعه صادرات استان قم در سالن امام جواد (ع) استانداری عنوان کرد: متاسفانه در زمینه صادرات از بسیاری از فرصت ها به خوبی استفاده نکرده ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم افزود: صادرات زمینه ساز توسعه اقتصادی است و بدون صادرات نمی توان در عرصه اقتصاد حرفی برای گفتن داشت.

وی تصریح کرد: گستردگی بازار هدف یکی از سیاست های مهم صادراتی است که باید مورد اهتمام ویژه مسئولان باشد؛ در زمینه صادرات زمانی تراز مثبت است که موفق شده باشیم میزان صادرات را بیش از واردات نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: جلسه توسعه صادرات جهت رسیدگی به مشکلات صادراتی واحدهای صادراتی استان برگزار می شود که باید نسبت به مصوبات آن توجه ویژه ای داشت؛ مشکلات و دغدغه ها و خواسته های تولید کنندگان به صورت مکتوب به دبیرخانه ارسال شود.

وی گفت: در زمینه اجرا شدن اقتصاد مقاومتی باید تمام منافع خصوصی از میان رفته و منافع ملی در نظر بگیریم همچنین وزارت خارجه در امر تسهیل روند صادرات تلاش هایی را مبذول دارد.

در این جلسه ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی قم نیز عنوان کرد: در جهت صادرات کالای ایرانی حضور در کشورهای هدف را مورد توجه قرار داده ایم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در زمینه صادرات تعامل خوبی با افغانستان و عراق وجود دارد و برآنیم با جلساتی شرایط صادرات به کشورهای قطر، گرجستان و چین را نیز فراهم سازیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم یادآور شد: در سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش صادرات فرش به کشورهای عراق و افغانستان صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: