• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-785-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

شهر هوشمند، بدون فرهنگ‌سازی محقق نمی‌شود


استاندار قم گفت: بدون فرهنگ‌سازی شهر هوشمند در قم محقق نمی‌شود پس از تحقق این امر باید راهکار ها را پیدا کنیم و این در حوزه کسانی است که تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار در حوزه مخاطبین و کاربران یعنی مردم هستند.

سید مهدی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با تاکید بر لزوم هوشمندسازی شهر قم، گفت:  این یک امر مهم و اجتناب ناپذیر است و این موضوع ابعاد مختلفی دارد که باید بررسی شود تا نحوه اجرای آن که بسیار مهم است، مشخص شود.

وی ادامه داد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب مورد نظر در زمینه شهر هوشمند باید کارهای کارشناسی دقیق انجام شود و کسانی که در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کنند باید اشراف کامل اطلاعاتی داشته باشند.

استاندار قم یکی از مهمترین لازمه های تحقق شهر هوشمند را فرهنگ سازی دانست و بیان کرد: پس از تحقق این امر باید راهکارها را پیدا کنیم و این در حوزه کسانی است که تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار در حوزه مخاطبین و کاربران یعنی مردم هستند.

وی افزود: اگر این فرهنگ سازی انجام نشود هوشمند سازی شهر قم تحقق پیدا نخواهد کرد؛ و حتماً بایستی انتفاع کاربر به عنوان یک اولویت باشد؛ به عنوان مثال وقتی من می خواهم از شهر هوشمند استفاده کنم ارتباط را زمانی می توانم برقرار کنم که احساس انتخاب کنم.

صادقی عنوان کرد: انتفاع فقط مادی نیست یعنی صرفه جویی در اوقات کاری، و ... را نیز شامل می شود؛ رسیدن به شهر هوشمند طبق چشم انداز ۱۴۰۴یا سند ۱۴۱۴ امری غیر قابل پیش بینی است اما بستگی به این دارد که چگونه کار را به صورت اساسی برنامه ریزی، شروع و فرهنگ سازی کنیم .

استاندار قم با بیان این که بخشی از اقدامات جهت هوشمند سازی استان آغاز شده است، خاطر نشان کرد: مدیران ارشد شهری به این باور رسیدند که باید به این سمت حرکت کرد که این نکته مهم است و باید توجه داشت که باید ابزارهای لازم را برای فرهنگ سازی در جهت هوشمندسازی شهر قم فراهم کنیم و به تمام ابعاد مختلف آن توجه کنیم تا این امر تحقق پیدا کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: