• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4814-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس انجمن علمی گردشگری کشور خبر داد:

برگزاری سومین کنفرانس بین‌المللی "گردشگری و معنویت" در قم

رئیس انجمن علمی گردشگری کشور از برگزاری سومین همایش بین المللی گردشگری و معنویت در مهر ماه سال جاری در استان قم با حضور محققان و اندیشمندان علمی در این زمینه خبر داد.

محمد حسین ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم با اشاره به برگزاری سومین همایش گردشگری و معنویت در استان قم  اظهار کرد: از سال  ۱۳۹۳ این همایش به صورت آکادمیک در دانشگاه علم و فرهنگ تهران تنها دانشکده علوم گردشگری کشور شروع شد، که در آن دست اندرکاران و محققین گردشگری توجه ویژه ای به بعد معنوی گردشگری داشتند.

وی با بیان اینکه زمینه های گردشگری پایدار باید فراهم شود، ادامه داد: در این راستا دو دوره همایش با عنوان گردشگری و معنویت با حضور محققین و اساتید بین‌المللی برگزار شد که آثار بسیار خوبی در پی داشت.

رئیس انجمن علمی گردشگری کشور عنوان کرد: دبیرخانه دائمی کنفرانس به این نتیجه رسید که می‌توانند این مباحث همچنان ادامه داشته باشد و قرار شد که سومین دوره در شهر مقدس قم برگزار شود.

در تعالیم دینی سفر امری مقدس است
وی  از برگزاری سومین همایش بین المللی گردشگری و معنویت در مهرماه سال جاری در قم خبر داد و گفت: یقینا این حرکت می‌تواند در معرفی گردشگری پایدار که دنیا به سمت آن حرکت می کند در کشورمان موثر باشد و در کنار آن مباحثی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دین‌ مدار و با سابقه طولانی فرهنگی، ادبی و فرهنگی در این همایش داشته باشیم.

وی بیان کرد: همایش گردشگری و معنویت قصد دارد تا  نوع تفکر و برداشت افراد از سفر را اصلاح کنند و همگان را به این نتیجه برساند که سفر طبق تعالیم دینی ما مقدس است.

ایمانی با بیان اینکه در کشور برنامه‌ریزی منسجمی در زمینه گردشگری وجود ندارد، تصریح کرد: بیش از آنکه مدیران، گردشگری را هدایت کنند، گردشگری مدیران را  هدایت می‌کند؛ گردشگری یک موضوع مهم در دنیاست بر این اساس دستگاه‌های اجرایی در توسعه آن باید مشارکت داشته باشند تا از این فرصت استفاده کنیم و نگاه معنوی که دنیا در سفر به دنبال آن است، عرضه کنیم.

مدیریت مقاصد؛ خلا بزرگ گردشگری کشور
رئیس انجمن علمی گردشگری کشور بیان کرد: در کشورهای پیشرفته هرگاه بحث گردشگر مطرح است موضوع مدیریت مقاصد مطرح می شود که متأسفانه این موضوع یکی از بزرگترین خلاهای موجود در کشور است و باید مرتفع شود.

توجه به گردشگری می تواند موجب رونق اقتصاد کشورمان شود
وی با بیان اینکه کشور ایران دارای جایگاه مذهبی و تاریخی ارزشمندی در جهان اسلام است، خاطر نشان کرد: باید این فرصت را غنیمت بشماریم؛ با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و با نظر به اینکه در آینده منابع ما محدود خواهد شد، توجه به گردشگری می تواند موجب رونق اقتصاد کشورمان شود.

گفتنی است با توجه به ظرفیت بالای حوزه‌های علمیه و حضور پژوهشگران دینی در قم، سومین کنفرانس بین المللی "گردشگری و معنویت" علاوه بر برگزاری در اردیبهشت ماه در شهر تبریز، با محورهای متفاوت مهرماه در قم برگزار خواهد شد. اولین پیش‌نشست این همایش با موضوع "مبانی تعالی انسان در گردشگری" هفته گذشته در جامعه المرتضی قم برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: