• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5514-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : ----

از ابتدای سال رقم خورد؛

کشف بیش از 36 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم

فرمانده انتظامی استان گفت: از ابتدای سال تا کنون 37 باند قاچاق کالا و ارز در سطح استان متلاشی شده و ارزش ریالی کالاهای کشف شده، بیش از 36 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سردار کاظم مجتبایی عنوان کرد: از ابتدای سال 97 با تلاش های گسترده ای که پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم انجام داده، بیش از 54 نفر قاچاقچی دستگیر شدند و 37 باند قاچاق کالا و ارز در سطح استان شناسایی و متلاشی شده است.

وی افزود: کالاهای قاچاق مکشوفه از نظر حجمی نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 16 درصد افزایش و از نظر ریالی نیز 127 درصد افزایش نشان می‌دهد که ارزش تقریبی ریالی کالای کشف شده بیش از 36 میلیارد ریال ارزیابی شدند.

سردار مجتبایی ادامه داد: در این ارتباط 16 دستگاه خودرو سنگین از قاچاقچیان توقیف شده و تلاش پلیس بر این است با توجه به اینکه کالای قاچاق و توزیع آن در سطح کشور یکی از پیشرانه های کشاندن اقتصاد به شرایط نامطلوب است به شدت جلوگیری و برخورد کند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: قاچاق، تولیدکنندگان داخلی را در یک شرایط نابرابر و اقتصاد کشور را نیز در شرایط نامطلوب و نامناسب قرار می دهد، با توجه به شعار سال نیز که "حمایت از کالای ایرانی" است، پلیس مصمم است با جدیت تا پایان سال با کالای قاچاق و تمام کسانی که در این امر مبادرت دارند، برخورد جدی کند.

وی بیان کرد: امسال در سطح استان یک بخش جدیدی با عنوان مبارزه با ارز شروع کردیم ، که در این خصوص طی چندین عملیات، 7 نفر از کسانی را که در زمینه ارز دچار تخلف بودند، شناسایی و برخورد شد و بیش از 2 هزار دلار ارز قاچاق از آنها کشف شد.

سردار مجتبایی خاطرنشان کرد: پلیس بایستی در همه عرصه ها بتواند امنیت لازم را فراهم کند، یکی از عرصه هایی که بعنوان شاخص و محور پلیس پیش بینی و برنامه ریزی شده، موضوع مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز است که بصورت جدی دنبال می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: