• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2485-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو خبرگان رهبری:

کمک به مردم مظلوم فلسطین، وظیفه انسانی و شرعی و دینی ماست

عضو خبرگان رهبری گفت: کمک به مردم مظلوم فلسطین،وظیفه انسانی و شرعی و دینی ماست و ملت ایران با حضور در روز قدس به وظیفه حود عمل می کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی عصر امروز در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به اهمیت حضور یکپارچه مردم در روز قدس عنوان کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی آخرین روز جمعه ماه رمضان را به نام قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین نام گذاری کرد.

عضو خبرگان رهبری افزود: کمک به مردم مظلوم فلسطین،وظیفه انسانی و شرعی و دینی ماست و ملت ایران با حضور در روز قدس به وظیفه حود عمل می کنند.

وی تصریح کرد: باید به حال افرادی تاسف خورد که نام خود را انسان می گذارند اما همراهی و کمک به مردم فلسطین را مذمت می کنند و آن را قبول ندارند.

حاج ابوالقاسم دولابی خاطرنشان کرد: این افراد در برابر حمایت از مردم مظلوم مقابله می کنند در حالی که طبق شریعت،حمایت از مظلوم وظیفه ای شرعی است.

وی اظهار کرد: امام حسین(ع) در کارزار کربلا خطاب به سپاه ابوسفیان گفت اگر دین ندارید آزاده باشید؛ این سخن اوج اهمیت انسانیت و فریاد رسی در حق مظلومان بر اساس آزادگی و آزاداندیشی فطرت انسانی نشان می دهد.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: اگر انسان ها از معاد هم هراسی در دل ندارند باید آزاده باشند و نسبت به ستمگری و ظلم در حق مظلومان جهان بی تفاوت نباشند.

وی گفت: متاسفانه در این میان افرادی که مدعی فرهنگ و تمدن هستند نسبت به دادخواهی و رسیدگی به مظلومان واکنش منفی نشان می دهند قطعا این افراد از کمترین صفات انسانی بی بهره اند.

حاج ابوالقاسم دولابی یادآور شد: کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل برابر با 53 درصد تمامی کمک های نظامی خارجی آمریکاست و تا امروز بالغ بر 124 میلیارد دلار به اسرائیل این رژیم کودک کش کمک کرده است.

وی افزود: حال آن که عده ای مدعی انسانیت هستند اما از کمک به مردم مظلوم فلسطین خودداری می کنند ؛اگر کسی دغدغه امور مسلمانان را نداشته باشد مسلمان نیست.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به بیانات شهید مطهری عنوان کرد: ایشان می فرماید در ذهن ما این گونه وارد کرده اند که مساله فلسطین مساله ای داخلی است و مربوط به عرب و اسرائیل است در حالی که اگر مساله ای مذهبی نیست چرا یهودیان در دنیا مدام برای آن ها پول می فرستند.

حاج ابوالقاسم دولابی تصریح کرد: ما خود را پیرو و شیعه امام علی(ع) می نامیم وقتی به او خبر دادند زینت زن مسلمان و یا تحت حمایت مسلمانان را درآوردند فرمود اگر به این درد بمیریم رواست.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز اسرائیل در حال ظلم و ستم و چپاول است باید برای حق مشروع مردم فلسطین قیام کنیم فردا در روز قدس مسلمانان جهان یکپارچه به میدان می آیند و علیه ستمگران و غاصبان شعار سر می دهند.

عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: روز قدس روز اسلام است و مساله قدس مساله همه جهان اسلام است در این روز مشت محکمی بر دهان رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی خواهیم زد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از سوره فاطر در توصیف بهشتیان و دوزخیان عنوان کرد: در آیات قرآن به ظلم ستیزی سفارش شده است و یکی از ویژگی های بهشتیان و مومنین ظلم ستیزی است.

آیت الله حاج ابوالقاسم دولابی بیان کرد: در دنیا ایمان مردم به آخرت مورد ارزیابی  قرار می گیرد و افرادی در برابر نفس خود می ایستند و ایمان قوی تری دارند از آزمون های الهی سرافراز بیرون می آیند.

وی گفت: خداوند به مومنان وعده و بشارت بهشت را داده و این پاداش ایمان است و در انتظار ظالمان و ستمگران، دوزخ و خشم الهی است.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: در آخرت عده ای از اهل دوزخ تقاضای بازگشت به دنیا برای جبران دارند اما این افراد دچار خسران شده اند و به آن ها در قیامت پاسخ داده می شود که به شما فرصت داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: با این فرصت حجت بر انسان ها در دنیا تمام شده است همه ما باید از فرصت های دنیوی استفاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: