• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2585-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

امیرآبادی فراهانی:

روز قدس، روز مقاومت اسلامی است


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی روز قدس را روز مقاومت اسلامی دانست و گفت: راهپیمایی روز جمعه مردم میتواند بار دیگه پیام رسان اسلام ناب محمدی به همه مسلمانان جهان وعالمیان باشد.

احمد امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران با اشاره به راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: امسال راهپیمایی روز قدس از سه وجه  دارای ویژگی است اول خروج آمریکا از برجام است که نشان داد ملت ایران در راهپیمایی های قبلی درست عمل کردند و شعار مرگ بر آمریکا  دادند امسال هم در راه راهپیمایی شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد.

وی ادامه داد: نکته دوم در مورد انتقال پایتخت آمریکا به بیت‌المقدس است که باید در مقابل زیاده‌ خواهی آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مقاومت ملت ایران، سوریه و عراق و سایر کشورهای اسلامی همچون حزب الله لبنان نشان داد که می توان در مقابل مزدوران مستکبر و تروریست‌ها ایستاد و آن‌ها را از پای در آورد.

وی روز قدس را روز مقاومت اسلامی دانست و گفت: راهپیمایی روز جمعه مردم میتواند بار دیگه پیام رسان اسلام ناب محمدی به همه مسلمانان جهان وعالمیان باشد.

امیر آبادی فراهانی مهمترین پیام روز قدس سال ۹۷ را دفاع از مظلومین و مستضعفین دانست و تصریح کرد: این موضوع یکی از اهداف اصلی انقلاب بوده است و  مانند سال های گذشته مردم با حضور به موقع خود در صحنه حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام خواهند کرد.

وی بیان کرد: برخی تبلیغ می‌کنند که مشکلات دیگر کشورها به ما چه ارتباطی دارد و باید مشکلات داخل کشور حل شود در این موضوع دو واقعیت وجود دارد؛ آرمان‌ها و منافع ملت ایران در آرمان‌ها منافع ملت‌های منطقه گره خورده است و جدای از همدیگر نیست و دوم  دفاع از مردم مظلوم فلسطین دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی است؛ به عنوان یک کشور و ملت مسلمان نمی توانیم بی تفاوت باشیم.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: اروپایی ها کار سختی پیش رو دارند و روشی که آنها برای برجام پیش گرفتند بیان کننده این موضوع است.

امیر آبادی فراهانی با بیان این که عمده سهامداران شرکت های بزرگ اروپایی آمریکایی هستند، افزود: منافع اروپایی‌ها در آمریکا بیشتر است تراز تجاری بین دو طرف در سال های اخیر بیان کننده این موضوع است.

وی عنوان کرد: آنها بر سر دشمنی با ملت ایران با یکدیگر اختلافی ندارند، اما برجام آبرو برای اروپایی ها بود، سه کشور اروپایی در این مذاکرات حضور داشتند و برای حفظ آن مقاومت سختی خواهند داشت که احتمالاً شکننده است.

نمایندگان دولت با وعده و وعید امضاء‌ها را پس گرفتند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در خصوص سوال از رئیس جمهور گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس سوال از رئیس جمهور قانونی دارد؛ تا زمانی که به رئیس‌جمهور ابلاغ ‌شود و حضور پیدا کند نمایندگان دولت می‌توانند اقدام به پس گرفتن امضاها کنند.

وی ادامه داد: نمایندگان دولت می‌گویند که ما با نمایندگان مجلس صحبت می کنیم آنها را قانع می کنیم که امضای خود را پس بگیرند اما از نظر من این موضوع واقعیت ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که در بحث سوال از رئیس جمهوری لابیگری صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: قانع کردن نمایندگان به معنای پاسخ دادن به سوال آنها نیست بلکه قول هایی را به آنها در حوزه‌های انتخابیه شان می دهند و این شأن مجلس را زیر سوال می برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: