• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2785-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دعوت مراجع تقلید برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس


مراجع عظام تقلید با صدور پیام هایی از همه اقشار مردم برای حضور پرشور، در راهپیمایی روز جهانی قدس، دعوت کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، آیات عظام جعفر سبحانی، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، عبدالله جوادی آملی و سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیام هایی بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس تاکید و همه مسلمانان جهان را به حضور گسترده دعوت کردند.


آیت الله عبدالله جوادی آملی در پیامی ضمن توصیه به حضور حداکثری آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: اين راهپيمايي روز قدس از بهترين توصيه‌هاي امام راحل(رضوان الله عليه) است؛ حضور همگان در اين راهپيمايي هم تقويت عدل است و هم تضعيف ظلم، هم تقويت مظلوم است و هم تضعيف ظالم.
رضاي خدا در اين دو عنصر است که ما از مظلوم حمايت کنيم و ظالم را سرجايش بنشانيم. شرکت همگان در راهپيمايي آخرين جمعه ماه مبارک رمضان که روز قدس ناميده شد، براي حمايت از قبله اول مسلمين، اولاً؛ و حمايت از عقل و عدل، ثانياً؛ و ظالم را سر جايش نشاندن، ثالثاً؛ و ده‌ها برکات ديگر را هم به همراه خواهد داشت.
اميدواريم همگان در اين آخرين جمعه ماه مبارک رمضان که پيام امام راحل را احيا مي‌کنند، در راهپيمايي شرکت کنيم. از ذات اقدس الهي مسئلت بکنيم آنچه صلاح و فلاح دنيا و آخرت اين ملت است و آنچه صلاح و فلاح همه جوامع بشري است، خداي سبحان مرحمت کند.


حضور مسلمانان در راهپیمایی روز قدس کمر رژیم صهیونیستی را می شکند
آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید ضمن تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: اسرائیل غده ای سرطانی است که در بیش از 70 سال گذشته قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است. 
این مرجع تقلید با بیان اینکه فلسطین به عنوان قبله اول مسلمین جایگاه والایی نزد مسلمین دارد، افزود: امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس، طرحی بزرگ را برای نابودی این رژیم جعلی برنامه ریزی کردند. 
وی با تاکید بر اینکه همه مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس با شور و شعور شرکت کنند ادامه داد: اگر همه مسلمانان جهان در چنین روزی در راهپیمایی شرکت کنند، کمر این رژیم شکسته می شود. 

آیت الله محمدعلی علوی گرگانی نیز در پیامب عنوان کرده است: قال علی علیه السلام :« احسن العدل نصرة المظلوم». جمعه آخر ماه مبارک رمضان در هر سال یاد آور ندای الهی امام خمینی رحمه الله در حمایت از مظلومین عالم مخصوصا ملت فلسطین است که سرزمین انها در غصب صهیونیست غاصب قرار دارد. اشغال سرزمینی که جایگاه یکی از مقدس ترین مکانهای عبادی مسلمین است. ملت همیشه در صحنه ایران همه ساله با حضور خود در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از مظلومین عالم مخصوصا ملت فلسطین اعلام داشته است.

امسال هم همانند گذشته لزوم هوشیاری و بیداری ملت اسلامی احساس می شود. چرا که آمریکا و اذناب آنها با نقشه های شوم خود همانند انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و کشتار مردم مظلوم غزه و ایجاد اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی سعی در مبارزه با اسلام  دارند، لذا این اینجانب ملت ایران را به حضور در راهپیمایی روز قدس و همدردی با آلام ملتهای مظلوم جهان مخصوصا ملت فلسطین دعوت کرده و امیدوارم خداوند فرج حقیقی برای ملتهای مظلوم حاصل کند.


با فرزندان خود در این حرکت حضور پیدا کنید
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید نیز راهپیمایی روز قدس را نشانه بیداری مسلمانان دانست و از مردم خواست در این حرکت تاثیرگذار اتحاد خود را به رخ جهانیان بکشند. 
وی گفت: هدف دشمنان محو هویت اسلامی بیت المقدس و جایگزینی هویت صیهونیستی به جای آن است؛ توطئه دشمنان اسلام بیرون کردن صاحبان اصلی فلسطین از این خاک است که راهپیمایی روز قدس ابتکاری ارزشمند برای بی اثر کردن این توطئه ها خواهد بود. 
این مرجع تقلید از مردم خواست با فرزندان خود در این حرکت تاثیرگذار حضور پیدا کرده و با سردادن شعار «القدس لنا» انزجار خود را از غصب فلسطین به گوش جهانیان برسانند. 

آیت الله حسین نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید نیز با اشاره به اقدام غیرقانونی در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: راهپیمایی امسال پرشور تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد. 
وی افزود: روز قدس به عنوان یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) است و همه آحاد جامعه از پیر و جوان، زن و مرد باید در این حرکت جهانی شرکت کنند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: