• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3585-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

مردم قم قدرت و اتحاد امت اسلامی را به نمایش گذاشتند

ملت ایران و بخصوص مردم قم با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، قدرت و اتحاد امت اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، طبق سنت هرساله، جهانیان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از مستکبرین و ستمگران به راهپیمایی و تظاهرات می‌پردازند.

امسال نیز، مردم قم به پیروی از فرمایش امام خمینی، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدرس، خشم و انزجار خود را نسبت به کشورهای زورگو و ستم گر، علی الخصوص اسرائیل جنایتکار، اعلام کردند و با حضور گسترده نشان دادند که پای آرمان‌های خود برای آزادسازی قدس شریف، محکم ایستاده‌اند.

مردم روزه‌دار و متدین قم، حتی با وجود گرمای طاقت فرسا، قبل از زمان شروع راهپیمایی، در میدان آستانه تجمع کردند و علیه آمریکا، اسرائیل و قدرت‌های منحوس دست نشانده آنان در منطقه شعار دادند.

مردم با حضور گسترده و بی‌نظیر و حتی با شکوه تر از سالیان گذشته، نشان دادند که توطئه دشمنان علیه انقلاب اسلامی، هیچ اثری در اراده این ملت نخواهد داشت و آنان با تمام وجود، به آرمان‌های این انقلاب پایبند هستند.

مراجع تقلید، علما و مسئولین کشوری و لشکری نیز پا به پای مردم در این راهپیمایی عظیم حضور پیدا کردند و در خلق این حماسه، نقش آفرینی کردند.

حضور خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، جانبازان سرافراز جنگ تحمیلی، طلاب خارجی و خانواده آنان، اتباع و مهاجرین، کودکان و نوجوانان، ورشکاران و قهرمانان و همچنین زنان و مردان کهنسالی که با وجود سختی‌های زیاد و روی ویلچر در این راهپیمایی شرکت کرده بودند، از صحنه‌های زیبای این حماسه مردمی بود.

در این راهپیمایی، مردم علاوه بر سر دادن شعارهای " مرگ بر آمریکا" "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آل سعود"، به دشمنان هشدار دادند که در صورت کوچکترین جسارت و اهانتی به ایران، با جوابی سخت از سوی ملت روبه‌رو خواهند شد.

همچنین ملت انقلابی قم با در دست داشتن پلاکاردهایی، مسئولین را به اطاعت از فرامین رهبری فراخواندند؛ آن‌ها همچنین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت هشدار دادند که نباید با امضاء معاهده‌هایی که به ضرر کشور و جبهه مقاومت است، باعث تضعیف قدرت کشور و به ثمر نشستن نقشه‌های شوم دشمنان شوند.

مردم پس از طی مسیر راهپیمایی، در مصلی قدس تجمع کردند و سردار اسماعیل قاآنی، جانشین فرماندهی سپاه قدس کشور، به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از آن نماز عبادی و سیاسی جمعه، به امامت آیت الله حسینی بوشهری اقامه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: