• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3685-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله حسینی بوشهری:

سازمان‌های بین‌المللی سکوت مرگباری در برابر جنایت‌های اسرائیل دارند

امام جمعه موقت قم گفت: سازمان‌های بین‌المللی سکوت مرگباری در برابر جنایت‌های اسرائیل دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس عنوان کرد: ملت ایران با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کرد که هنوز بر سر آرمان ها باقی مانده است.

امام جمعه موقت قم افزود: سازمان های بین المللی سکوت مرگباری در برابر جنایت های اسرائیل و صهیونیستی دارند؛ رژیم غاصب صهیونیستی با هم گرایی انگلیس و دولت‌های مستکبر تاسیس شد و در طول این سال‌ها فجایع زیادی به بار آورد.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: متاسفانه برخی از جریان های انحرافی همچنان به آرمان‌های فلسطین ضربه می‌زنند در حالی که با گذشت چند دهه از این نامگذاری، ملت با وجود گرمای هوا به خیابان‌ها می آیند و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین شعار می دهند.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با صراحت اعلام کردند که این غده سرطانی باید محو شود از این رو روزی را به نام روز جهانی قدس اعلام کرد.

امام جمعه موقت قم یادآور شد: اخیرا مساله انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس مطرح شد اما ملت فلسطین در برابر این اقدام به خیابان ها آمدند و شهید دادند؛ در این میان عده‌ای برای انتقال سفارت جلسه عیش و نوش برگزار کردند اما می بینیم راه به جایی نبردند و آمریکا امروز در اوج انزوا قرار دارد، به طوری که چند روز قبل اقدام به صدور قطعنامه‌ای به نفع اسرائیل و علیه فلسطینیان کرد اما فقط خودش به این قطعنامه رای داد.

آیت الله حسینی بوشهری با گرامیداشت ایام نیمه خرداد نیز بیان کرد: امام خمینی(ره)اسلام ناب محمدی را وارد فرهنگ سیاسی ایران کرد و تصمیماتش را بر اساس محاسبات معنوی و دینی گرفت و همواره به نصرت الهی اعتماد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن در عرصه جنگ اقتصادی می خواهد ما را تحت فشار قرار دهد اما با وجود رهبری فرزانه و مقتدر خدشه‌ای به این انقلاب وارد نخواهد شد.

امام جمعه موقت قم همچنین با اشاره به اهمیت امر به معروف اظهار کرد:هر سیاست و برنامه ای که به رشد علمی، اقصادی و فرهنگی جامعه کمک کند، قطعا از مصادیق معروف است.

وی تصریح کرد: کارگزاران نظام اسلامی باید همت شان این باشد که فضیلت های اخلاقی را در جامعه اسلامی گسترش بدهند از منظر اسلام، رشد فرد و جامعه در پرتوی عمل به آموزه های دینی است باید بدانیم اکنون فکر، اندیشه و روح جوانان در معرض تهدیدات دشمن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: