• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد:

بلاتکلیفی ۱۷ پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید در بانک‌های قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: هم اکنون ۱۷ پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید در بانک‌های قم سرگردان و بلاتکلیف هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات فرمانداری قم با تاکید بر نقش مهم بانک ها در حمایت از ظرفیت های تولیدی و اشتغال زایی عنوان کرد: بانک ‌های قم در سال گذشته 354 میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت اختصاص دادند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: همچنین 200 میلیارد تومان تسهیلات به بخش جهاد کشاورزی به صورت مستقیم از سوی بانک ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید در بانک‌های قم سرگردان و بلاتکلیف‌اند، عنوان کرد: این پرونده های بلاتکلیف برای ۴۴۵ میلیارد ریال وام در حوزه صنعت متقاضی بوده اند که هنوز وضعیت دریافت وام این واحدها به خوبی مشخص نیست.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته روند پرداخت تسهیلات در بخش صنعت استان قم در سال جاری موفقیت آمیز بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یادآور شد: تجمع تسهیلات سیستم بانکی در استان قم در سال گذشته 904 میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: رتبه استان قم در این بخش در سطح کشور 14 است و باید تلاش شود این رتبه ارتقاء یابد و در حوزه تولید و صنعت بتوانیم به رشد قابل توجهی دست یابیم.

سیجانی گفت: یکی از دغدغه ها فعالیت واحدهای غیر مجاز در تولید کفش بود که با تمهیدات لازم توافقی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم انجام شد.

وی متذکر شد: از واحدهای بخش جهاد کشاورزی در 5 نوبت و از 262 واحد در جهت نظارت بر اجرای طرح رونق تولید بازدید به عمل آمد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: با رفع موانع این واحدهای تولیدی 361 نفر تثبیت اشتغال داشته ایم و 20 نفر اشتغال جدید پدید آمده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: