• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 973-11787-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری نخستين جشنواره مطبوعات،خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبری قم

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: نخستين جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبری در استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید موسی حسینی کاشانی ظهر امروز در نشست خبری که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، با اعلام این خبر عنوان کرد: رسانه‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی در سیاست گذاری‌ها و برنامه های راهبردی به شمار می‌روند.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: ارتقای وضعیت و سطح رسانه ها یکی از رسالت های مهم و سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ بر همین اساس در تلاش هستیم انگیزه لازم در جهت رشد و تعالی رسانه‌ها را ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در جهت تحقق این اهداف، نخستين جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبری در استان قم برگزار می‌شود.

حسینی کاشانی خاطرنشان کرد: این جشنواره در 3 بخش حرفه ای، ویژه و موضوعی برگزار می‌شود و تمامی خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و مطبوعات می‌توانند در این بخش ها شرکت کنند.

وی بیان کرد:فراخوان در جهت حضور رسانه ها در جشنواره اعلام شده است و اهالی رسانه می‌توانند آثار خود را تا 20 تیرماه سال جاری به دبیرخانه ارسال کنند.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در جهت برگزاری جشنواره، همفکری خوبی با دستگاه‌های مختلف، خانه مطبوعات، پیشکسوتان مطبوعات و اهل رسانه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه توسط کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد داوری می‌شود تا شائبه ای در پذیرش آثار در سطح استان ایجاد نگردد.

حسینی کاشانی متذکر شد: آئین اختتامیه این جشنواره، همزمان با بزرگداشت روز خبرنگار در 17 مرداد ماه سال جاری برگزار و از آثار برتر طبق شاخصه های کشوری تجلیل می‌شود.

وی تصریح کرد: رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تداوم و استمرار این جشنواره در سال‌های آتی است، تا بتوانیم از رسانه‌های برتر و فعالین رسانه ای تجلیل کنیم.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد: رسانه های استان قم با توجه به جایگاه فرهنگی قم، دارای توانمندی‌های بسیاری هستند و ما امیدواریم با برگزاری این جشنواره، گامی مهم در تعالی آن داشته باشیم.

گفتنی است در پایان این نشست خبری، پوستر نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قم، با حضور رئیس خانه مطبوعات استان قم و معاون مطبوعاتی اداره ‌کل فرهنگ رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: