• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 973-11887-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات استان قم:

برگزاری جشنواره مطبوعات سطح کیفی آثار خبری را ارتقاء می‌بخشد

مدیرخانه مطبوعات استان قم عنوان کرد: برگزاری جشنواره مطبوعات و ارزیابی آثار، سطح کیفی آثار را ارتقاء می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مرتضی داستانی ظهر امروز در نشست خبری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان قم عنوان کرد: یکی از مطالبات مهم خبرنگاران و اهالی رسانه توجه به ارزیابی آثار و ارتقای سطح کیفی رسانه ها است.

رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات استان قم افزود: برگزار نشدن جشنواره مطبوعات در قم خلائی بزرگ در مسیر ارزیابی آثار است و بسیاری از مطبوعات و رسانه های برتر نادیده گرفته می شوند.

داستانی بیان کرد: امید است این جشنواره با هدف ارتقای رسانه ها به صورت مداوم و مستمر برگزار شود تا بتوان آثار را طبق شاخصه‌های موجود به خوبی ارزیابی کرد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه در مسیر رشد و تعالی اصحاب رسانه اهمیت زیادی دارد و موجب رقابت سازنده می شود، امیدواریم جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ‌ها هر ساله برگزار شود.

مدیر خانه مطبوعات استان قم اظهار کرد: رویکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات اهتمام به ارزیابی آثار و برگزاری جشنواره های تخصصی در این عرصه است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره در مرداد ماه امسال گفت: در شرایط فعلی جشنواره ای در جهت تقدیر از آثار برتر وجود ندارد و این حرکت خوبی در راستای پیگیری مطالبات مطبوعات است.

گفتنی است در این نشست خبری محمد جواد محرابی معاون مطبوعاتی اداره‌ كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز عنوان کرد: 20 تير سال جاری آخرين مهلت ارسال آثار به نخستين جشنواره مطبوعات، خبرگزاري‌ها و پايگاه‌های خبری است.

وی بیان کرد: یکی از بخش های جشنواره آثار حرفه ای است که شامل خبر، گزارش، مصاحبه، مقاله و تیتر، یادداشت، طنز، طراحی و صفحه‌آرایی، کاریکلماتور، کاریکاتور و عکس خبری می شود.

محرابی عنوان کرد: تولیدات مطبوعاتی با موضع شعار سال مبنی بر سال حمایت از کالای ایرانی جزء بخش ویژه جشنواره است.

وی اظهار کرد: در بخش موضوعی نیز موضوعات پیرامون منظر شهری ظرفیت‌های گردشگری در قم و مسائل زیست محیطی و آسیب های اجتماعی است.

معاون مطبوعاتی اداره‌ كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم متذکر شد: هر فردی در هر دو بخش می تواند به ارائه آثار بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش حرفه ای به نفرات اول در هر رشته ای تندیس جشنواره و مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان اهداء می شود.

محرابی عنوان کرد :به نفرات دوم نیز مبلغ یک میلیون تومان و نفرات سوم مبلغ 700 هزار تومان اهداء می‌شود.

وی تاکید کرد: تمامی آثار باید از فروردین سال 95 تا 20 تیر ماه سال 97 تولید شده باشد، اصحاب رسانه آثار را به دبیرخانه واقع در بلوار جمهوری، نبش کوچه 28 ارسال کنند.

نصب المان خبرنگار در میدان قلم
در این نشست خبری همچنین حمیدرضا عابدی خرسند  مدیر کل ارتباطات و امور بین ‌الملل شهرداری قم گفت: به مناسبت روز خبرنگار در 17 مرداد ماه سال جاری المانی به صورت کشوری طراحی و در میدان قلم واقع در میدان فردوسی نصب خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: