• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 973-11987-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو خبرگان رهبری:

یاد مرگ انسان را از غفلت در زندگی باز می‌دارد

عضو خبرگان رهبری یاد مرگ انسان را از غفلت در زندگی باز می دارد و موجب می شود تا انسان خود را مهیای سفر اخرت سازد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی عصر امروز در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) در تفسیر آیاتی از قرآن کریم و سوره قاف عنوان کرد: دنیا مزرعه آخرت است و هر عملی در دنیا انجام دهیم بازتاب آن را در آخرت خواهیم دید.

عضو خبرگان رهبری افزود: جوانی و ثروت و شهرت سرمایه های زندگی است که بخش عمده این سرمایه ها را برای زندگی اخروی باید صرف کرد.

وی خاطرنشان کرد:انسان باید بخشی از سرمایه خود را برای آخرت پس انداز کند آن گاه مشتاق مرگ می شود افرادی مه به مرگ علاقه ای ندارند اندوخته ای برای آخرت در نظر نگرفته اند.

حاج ابوالقاسم دولابی تصریح کرد: انسان مومن در زمان مرگ در جایگاه ویژه ای مهمان اهل بیت می شود و از نعمات بهشتی بهره مند می شود خداوند در قرآن کریم بارها نعمات بهشتی را توصیف کرده است

وی اظهار کرد:نعمت های الهی متناسب با اعمال بندگان خدا در دنیا به آن ها داده می شود و مومنان متناسب با اعمالشان از بهشت برخوردار می شوند.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد:دو فرشته مامور ثبت و ضبط اعمال انسان هستند خداوند در این آیات می فرماید ما از رگ گردن به شما نزدیک تر هستیم از این رو هر سخنی را به زبان بیاوریم ثبت و ضبط می شود.

وی گفت: فرشته سمت راست مسئول نوشتن نیکی ها می باشد و اگر کاری نیک انجام شود فرشته سمت راست ده برابر می نویسد.

حاج ابوالقاسم دولابی افزود:مرگ انسان دارای ویژگی هایی است که در افراد مختلف تفاوت دارد در لحظه مرگ حالتی به انسان دست می دهد که در اختیار او نیست و چیزهایی را می بیند که دیگران نمی بینند.

وی خاطرنشان کرد:انسان در لحظه مرگ انقطاع از خانواده و دنیا را مشاهده می کند و وارد دنیای آخرت می شود این حالت در لحظه مرگ وصف شدنی نیست مرگ آرام آرام در بدن او ورود می کند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: در این لحظات می بیند که عمرش را در چه مسیری سپری کرده و روزگار را چگونه گذرانده است در لحظه مرگ به یاد اموالی می افتد که آن ها را جمع کرده و مسئولیت این اموال با اوست در حالی که این ثروت را بر جای می گذارد و می رود.

وی افزود:کاهش درد و عذاب مرگ یکی از ویژگی های مومنان است اگر کسی می خواهد مرگ بر او آسان شود زیاد به زیارت امام حسین(ع) برود.

حاج ابوالقاسم دولابی عنوان کرد:طبق روایتی ملک الموت به پیامبر گفت من نسبت به مومنان دلسوز هستم و با همه در زمان جان دادن مدارا می کنم.

وی تاکید کرد:لحظه مرگ لحظه کشف حقایق و کنار رفتن پرده هاست در لحظه قبض روح انسان حقایقی را می بیند که تاکنون ندیده است در حالی که به او گفته می شود این حقایق وجود داشت اما آن را نمی دیدی.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد:اگر بیماری قلب در انسان نباشد آن چه را که مومنان می بینند دیگران نیز می بینند.

وی در ادامه بیان کرد:ایمان و یقین دارای علامت است و مومنان در یقین خود نشانه هایی را می بینند که دیگران از دیدن آن عاجز هستند این افراد قلبشان با ایمان نورانی می شود برخی آن قدر ایمان دارند که حقایق را از پس پرده ها می بینند.

حاج ابوالقاسم دولابی یادآور شد:خداوند به مومنان نوید و بشارت بهشت داده است و در رسیدن به نعمات بهشتی انسان مومن را به یقین رسانده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: