• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شهردار قم:

خدمات شهرداری در مناطق محروم و مرفه شهر یکسان است

شهردار قم با بیان اینکه فرهنگ سازی در جامعه و ارتقای سطح آگاهی مردم، موجب کاهش هزینه خدمات در مدیریت شهری می‌شود، عنوان کرد: شهرداری هیچ سود و منفعتی در مناطق شهر ندارد و مناطق مختلف در سطح شهر برای شهرداری در مسیر خدمت گذاری تفاوتی با هم ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دوشنبه مرتضی سقائیان‌ نژاد در پنجاه و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: شهرداری در ارائه خدمت نگاهی گسترده به همه مناطق در سطح شهر دارد.

شهردار قم افزود: اینکه نگاه ضعیفی در خدمت رسانی به مناطق محروم شهر وجود دارد قضاوتی نادرست و ظلم به افراد تلاش گر است که در رفع مشکلات مردم تلاش شبانه روزی دارند.

وی تصریح کرد: شهرداری هیچ سود و منفعتی در مناطق شهر ندارد و مناطق مختلف در سطح شهر برای شهرداری در مسیر خدمت گذاری تفاوتی با هم ندارد.

سقائیان ‌نژاد بیان کرد: شهرداری پیگیری خوبی در اجرای پروژه ها و به ویژه تملکات پروژه‌های شهری که تمامی اعداد و ارقام اش مشخص است دارد؛ امیدواریم با مجوز مسئولان در رابطه با این تملکات بتوانیم اهداف خود را در مسیر انجام سریع پروژه ها محقق سازیم.

شهردار قم متذکر شد: یکی از دغدغه‌های جدی در ارائه خدمات در مدیریت شهری این است که هنوز خدمات در امور خدمات شهری شفاف‌ سازی نشده است و هزینه ها در حوزه خدمات شهری شفاف نیست، با توجه به عدم شفافیت در این بخش شهرداری به اجبار از بخش‌های دیگر در این قسمت هزینه می‌کند.

فرهنگ سازی در جامعه موجب کاهش هزینه خدمات در مدیریت شهری می‌شود
سقائیان ‌نژاد تاکید کرد: فرهنگ سازی در جامعه و ارتقای سطح آگاهی مردم، موجب کاهش هزینه خدمات در مدیریت شهری می شود البته فرهنگ‌ سازی زمان‌بر است.

وی با اشاره به جمع ‌آوری زباله خانگی در سطح شهر و با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته و اروپایی هفته‌ا ی یکبار اقدام به جمع‌آوری زباله خانگی می‌شود، گفت: اخیرا اقدامات خوبی در رابطه با جمع آوری زباله های خانگی در پردیسان انجام شده است و زباله ها یک روز در میان جمع می شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه این کار در سطح شهر به فرهنگ سازی نیاز دارد انجام این کار در سطح شهر بدون توجه به فرهنگ سازی انجام پذیرد موجب گلایه مردم می شود، فرهنگ سازی در این ارتباط بر عهده رسانه ها و صدا و سیما و آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی و مذهبی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: