• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9514-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر قم:

رویکرد شهرداری در ارائه خدمات باید به سمت کاهش هزینه‌ها باشد

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: رویکرد شهرداری در ارائه خدمات مدیریت شهری باید به سمت و سوی کاهش هزینه ها باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن بختیاری دوشنبه در پنجاه و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: شهرداری ها همواره با محدودیت های منابع مالی مواجه هستند، از این رو رویکرد شهرداری در ارائه خدمات مدیریت شهری باید به سمت و سوی کاهش هزینه ها باشد.

وی تصریح کرد: یکی از پروژه های نیمه تمام در قم پروژه امینی بیات است که با مشکلات مالی و تملکات مواجه است و باید طبق الویت بندی ها منابع این پروژه تامین شود.

در این جلسه محسن محرری عضو شورای اسلامی قم نیز بیان کرد: لازم است شهرداری پروژه امینی بیات را در قم مورد الویت قرار دهد و با نگاه ویژه ای آن را عملیاتی سازد، در بودجه 97 شهرداری 300 میلیارد تومان به توسعه و تعریض معابر تخصیص یافت که پروژه امینی بیات نیز جزئی از 6 پروژه دیده شده در تامین منابع مالی فعلی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد آتش‌زر عضو دیگر شورای اسلامی شهر قم نیز در خصوص پروژه‌ امینی بیات عنوان کرد: روند اجرای این پروژه طولانی شده و شهرداری باید اقدامات جدی تری در تملک پروژه و اتمام آن داشته باشد. در قم مناطق 2 و 6 جزء محروم ترین مناطق شهری به شمار می روند و باید به مردم انقلابی در این مناطق خدمات ویژه ای ارائه گردد تا بتوان مشکلات موجود را از میان برد.

در این جلسه محمود مسگری سخنگوی شورای شهر قم نیز گفت: رسانه ملی باید فعالیت های شهرداری و شورا را انعکاس دهد متاسفانه اطلاع رسانی فعالیت ها از طریق رسانه ملی کاهش یافته است، از وظایف ذاتی صدا و سیما اطلاع رسانی است و باید در ارتباط با مدیریت شهری و مشکلاتی که در مسیر توسعه وجود دارد به مردم طلاع رسانی شود.

در ادامه حسن مالکی ‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم اظهار کرد: شورا نماینده همه مردم شهر است و نباید فقط منطقه ای مطالبات را دنبال کنیم؛ در مدیریت شهری این‌طرف و آن‌طرف رودخانه نداریم و پیگیر همه مصوبات در مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم می باشیم.

زین ‌العابدین قراچورلو عضو شورای شهر قم نیز با تاکید بر الویت بندی در اجرای پروژه های شهری گفت: تخصیص منابع باید بر اساس الویت ها باشد تا بتوان بخش زیادی از مشکلات را رفع کرد، اگر مدیریت صحیحی در اجرای پروژه ها وجود داشته باشد آن دسته از پروژه های مهم زودتر به نتیجه می رسد.

در این جلسه علیرضا قاری قرآن معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به رعایت الویت ها در اجرای پروژه های شهری عنوان کرد: در سال جاری طبق الویت بندی ها عملیات اجرای تقاطع های غیر همسطحی زیادی را در قم در دستور کار داریم.

وی خاطرنشان کرد: آغاز اجرای طرح تقاطع امینی بیات نیز نیازمند تملک بیش از 80 درصد از املاک در مسیر است که کاری دشوار است.

در این جلسه اکثر اعضاء نیز لایحه اخذ مجوز بودجه 140 میلیارد ریالی پیشنهادی سال 1397 سازمان فناری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم را تصویب کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: