• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

تامین ارز برای خرید مواد اولیه از دغدغه‌های مهم تولیدکنندگان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تامین ارز در خرید مواد اولیه از دغدغه‌های مهم تولیدکنندگان در قم است و مشکلاتی جدی برای تولید به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد در سالن جلسه امام جواد(ع) استانداری قم عنوان کرد: حمایت دستگاه‌های دولتی از تولید، پشتوانه مهمی در ارتقای زیرساختهای اقتصادی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: امروز تولیدکنندگان و صنعت گران در استان قم با مشکلات جدی در روند تولید مواجه هستند.

 روند ارائه ارز 4200 تومانی برای فعالیت‌های تولیدی ضعیف است
وی اظهار کرد: تامین ارز در خرید مواد اولیه از دغدغه های مهم تولیدکنندگان در قم است و مشکلاتی جدی برای تولید به وجود آورده است از طرفی روند ارائه ارز 4200 هزارتومانی برای فعالیت‌های تولیدی ضعیف است.

سیجانی بیان کرد: متاسفانه تامین ارز مشکلی جدی در صنعت به شمار می رود و بسیاری از واحدهای صادراتی را نیز با موانع جدی مواجه ساخته است.

وی با بیان اینکه تاکنون 78 مصوبه در خصوص ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در قم عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: به طور کلی در 1 جلسه تعداد 160 مصوبه به تصویب رسید و تلاش می کنیم سایر مصوبات نیز عملیاتی شود.

وی پیرامون تعامل بانک‌ها با تولیدکنندگان افزود: برخی از بانک ها به تعهدات خود جامه عمل پوشانده اند اما وضعیت ۱۴ پرونده دریافت تسهیلات رونق تولید در بانک‌های قم مشخص نیست و تولیدکنندگان متقاضی در سردرگمی به سر می برند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: