• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 974-1987-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

بهره‌مندی از نظرات هنرمندان جذابیت موزه دفاع مقدس را ارتقا می‌بخشد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هر قدر بیشتر از نظرات و دیدگاه های هنرمندان در روند ساخت و بهره برداری از مجموعه موزه دفاع مقدس استفاده شود، جذابیت آن را به مراتب مضاعف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، سیدموسی حسینی کاشانی در حاشیه بازدید از پروژه در حال احداث مرکز فرهنگی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم اظهار کرد: آنچه که در روند ساخت، تکمیل و بهره برداری از این مرکز حائز اهمیت است، توجه به دیدگاه ها و نظرات اهالی هنر است که به دنبال آن بتوان حداکثر جذابیت را در موزه آرایی و زیباسازی فضای پیرامونی آن برای بازدیدکنندگان ایجاد کرد.

وی افزود: بازدید میدانی هنرمندان و صاحب‌نظران عرصه هنر از مجموعه در حال احداث پروژه موزه دفاع مقدس قم و دریافت نظرات آنان، نکاتی را به ذهن طراحان و سازندگان متبادر می سازد که به طور یقین پس از بهره برداری، از نقایص احتمالی آن جلوگیری خواهد کرد.

عضو هیئت امنای مرکز فرهنگی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم ادامه داد: توجه دقیق به پیام و مفهوم المان ها، تصاویر و دیگر مولفه های هنری مورد استفاده در موزه، از جمله مواردی است که در انتقال پیام فرهنگ ایثار و شهادت که همان فلسفه احداث موزه دفاع مقدس است، اثربخش خواهد بود.

حسینی کاشانی همچنین به ضرورت توجه به ساخت سالن های در نظر گرفته شده برای موزه دفاع مقدس قم اشاره و بیان کرد: استانداردسازی و رعایت شرایط آکوستیک سالن های آمفی تئاتر و اجتماعات در موزه دفاع مقدس، استفاده از تجربیات ساخت سالن های مطرح در قم و سایر استان های کشور، ساخت سالن های پذیرایی و استراحت در کنار جذابیت های هنری که ماندگاری بازدیدکنندگان را بیشتر کند و پیش بینی ساخت استودیوی تلویزیونی و ...، از جمله مواردی است که در راستای خروجی مطلوب از موزه می توان به آن اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از نیم میلیون نفر در قم بلیط سینما خریداری کرده اند، افزود: از این جهت استان قم در رتبه سوم یا چهارم کشوری قرار دارد، بنابراین اگر سالن سینمای موزه دفاع مقدس بخواهد به چرخه سینماهای استان وارد شود، این اداره کل در زمینه تجهیز آن اقدامات اساسی و شایسته ای را انجام خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: