• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2514-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم:

قم خلاء‌های زیادی در حوزه نشاط اجتماعی دارد

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم گفت: در حفظ حقوق شهروندی در حوزه نشاط اجتماعی قصور داشته ایم و باید در این زمینه کم کاری‌ها را جبران کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مرتضی داستانی شامگاه چهارشنبه در میزگرد رسانه‌ای "شهر و شادی" در خانه مطبوعات قم که در ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم برگزار شد، عنوان کرد: آموزش، ترویج و فرهنگ سازی رکن مهمی در تبیین مسائل در جامعه است و رسانه‎ها نقش مهمی در این عرصه دارند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم افزود: نشاط اجتماعی لازمه پویایی و حرکت در جامعه است اما متاسفانه در حفظ حقوق شهروندی در حوزه نشاط اجتماعی قصور داشته ایم و باید در این زمینه کم کاری ها را جبران کرد.

وی تصریح کرد: شادی و نشاط شهری باید از نظر نرم افزاری و سخت افزاری دنبال شود در بخش نرم افزاری باید به دنبال ایجاد شادی و نشاط در جامعه باشیم و در بخش سخت افزاری نیز توسعه فضاهای مفرح و با نشاط می تواند اثر گذار باشد.

داستانی بیان کرد: مبلمان و معماری شهری و فضاهای محیطی هر یک در ایجاد نشاط و شادابی افراد موثر است و مدیریت شهری باید در اجرای پروژه ها به این مولفه ها نیز توجه کند.

وی اظهار کرد: خلاء های زیادی در حوزه نشاط اجتماعی در قم وجود دارد و باید این نشاط را در محیط ها و فضاهای شهری و المان‌ها تزریق کرد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود مراکز شادی و پارک ها و شهربازی در قم باید رسانه ها یکی از مطالبات مهم مردم را در ایجاد چنین ظرفیت هایی پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه فقدان نشاط اجتماعی سرمنشاء بسیاری از آسیب ها خواهد بود و جامعه را با معضلات بی شماری همراه می سازد، ادامه داد: نوع نگاه به شادی و نشاط نیز باید تغییر کند؛ شادی و نشاط با حفظ شئونات اخلاقی و دینی امری لازم و ضروری است و باید فرهنگ آن را توسعه بخشید.

وی تصریح کرد: ساخت آپارتمان هایی که از نظر معماری هیچ سنخیتی با فرهنگ دینی و اسلامی و ایرانی ما ندارد یک فاجعه است و در ایجاد افسردگی و حتی پرخاشگری و عصبانیت افراد نیز نقش دارد.

داستانی عنوان کرد: همه مسئولان در توسعه زیرساخت‌های شهری و رفع اشکالات سهیم هستند و باید اجرای طرح ها و پروژه ها طبق نیاز مردم به سمت ایجاد فضاهای شاد و با نشاط شهری رود و در این حوزه از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بهره‌گیری شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: