• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس اتاق اصناف قم:

اصناف بازوان اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی هستند

رئیس اتاق اصناف قم گفت: اصناف بازوان اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی و زمینه ساز توسعه و پیشرفت در کشور هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن احمد لو ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که با حضور مسئولین و روسای اتحادیه ها در سالن همایش اقتصاد اتاق اصناف قم عنوان کرد: اصناف همواره طلایه دار و پیشتاز در صحنه های انقلابی بوده اند و  امروز نیز حمایت از کالای ایرانی را طبق منویات مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند.

وی تصریح کرد: در واقع اصناف بازوان اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی و زمینه ساز توسعه و پیشرفت در کشور هستند.

احمدلو بیان کرد: اصناف نقش بسزایی در تولید و توزیع کالای ایرانی دارند و در این مسیر دولت باید از ظرفیت های اصناف در جهت حمایت از کالای ایرانی، حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: تولید کالای ایرانی، موجب توسعه ظرفیت های اشتغال زایی می شود همه باید در توسعه ظرفیت های تولید داخلی با جدیت با پدیده قاچاق کالا مقابله کنند.

رئیس اتاق اصناف قم اظهار کرد: خرید و فروش کالای قاچاق موجب ثروتمند شدن قاچاقچیان می شود و زیربنای اقتصادی کشور را به نابودی می کشاند.

وی گفت: در جهت خرید کالای ایرانی باید مشوق هایی را در نظر گرفت، ما نیز اصنافی که مبادرت به تولید و عرضه کالای ایرانی نمایند را از نظر پرداخت حق عضویت و عوارض شهرداری و مالیات حمایت می کنیم.

احمدلو افزود: در مجموع 15 درصد از بودجه کل اصناف به آموزش تعلق دارد که با توجه به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش باید در این مسیر گام های جدی برداریم.

وی بیان کرد: قیمت مناسب و مصرف انرژی پایین در کالاهای ایرانی و همچنین توسعه اشتغال از مزایای حمایت از تولیدات در کشور است.

رئیس اتاق اصناف قم در ادامه صرفه جوئی در مصرف آب را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: صرفه جوئی یک وظیفه شرعی و ملی است؛ اصناف در حدود 40 هزار واحد تولیدی و صنفی و 60 اتحادیه و خانواده آن ها شامل یک چهارم جمعیت قم هستند که اگر هر یک به مقوله صرفه جوئی توجه داشته باشند می توانیم گام های بلندی در بهره وری برداریم.

احمدلو یادآور شد: آب قم با هزینه های بالا و دشواری های زیاد از سد دز و کوچری تامین می شود و باید نسبت به مصرف صحیح آن وارد عمل شد.

وی در ادامه گفت: یکی از نیازهای مهم انتقال ساختمان فعلی با توجه به محدودیت ها و کمبود امکانات است، در حال حاضر 40 اتحادیه در ساختمان فعلی مستقر هستند.

رئیس اتاق اصناف قم اظهار کرد: در این ساختمان 40 اتحادیه مستقر است امیدواریم با اعطای زمین 3 هکتاری و ساخت ساختمانی منسجم بتوانیم خدمات خود را توسعه دهیم.

وی در مورد دیگر خدمات اصناف عنوان کرد: همراهی اصناف قم در حادثه زلزله کرمانشاه و ارائه خدمت به مردم سر پل ذهاب یکی از اقدامات با ارزش بود که در این خصوص بالغ بر 10 کامیون و 40 کانکس به شهرک معصومیه در پل سر ذهاب اعزام شد.

احمدلو گفت: همچنین اصناف قم هزینه خرید یک دستگاه دیالیز را برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی تامین کردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: