• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-784-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

تولید کنندگان و توزیع کنندگان کالای ایرانی حمایت می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در مسیر تحقق شعار سال، از اصناف تولید کننده و توزیع کننده کالای ایرانی حمایت می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در همایش روز ملی اصناف که با حضور مسئولین و روسای اتحادیه ها در سالن همایش اقتصاد اتاق اصناف قم برگزار شد، عنوان کرد: وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایت از اصناف استان قم در فعالیت های اقتصادی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: بر این اساس در مسیر تحقق شعار سال، از اصناف تولید کننده و توزیع کننده کالای ایرانی حمایت می شود.

وی تصریح کرد: اصناف در خظ مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند و دارای نقش بی بدیلی در عرصه های انقلابی و اجتماعی هستند.

سیجانی بیان کرد: بسیاری از ظرفیت های اقتصادی به دست اصناف توسعه می یابد و ما در شرایطی به سر می بریم که اصناف با خدمات خود در توزیع کالا نقش مهمی در ایجاد آرامش در کشور دارند.

وی اظهار کرد: قم جایگاه مهمی در زائرپذیری دارد و در این میان اصناف در ارائه خدمت به زائران در تامین ارزاق و تهیه مایحتاج مردم تلاش می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یادآور شد: اخیرا با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، کارگروه حمایت از کالای داخلی تشکیل شده است.

وی گفت: یکی از سیاست های راهبردی استان قم حمایت از ظرفیت های اصناف بر اساس قانون در جهت تولید و توزیع کالای ایرانی است.

سیجانی عنوان کرد: اصناف استان قم با توجه به جایگاهی که دارند باید به دنبال کارآمدسازی و به روز کردن خود باشند البته سال قبل فرصت در این زمینه فراهم شد اما استقبالی از اصناف صورت نگرفت.

وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات با سود کم می تواند موجب گرایش اصناف به سمت و سوی نوسازی و بازسازی زیرساختها باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد:یکی دیگر از اقدامات ساماندهی اصناف آلاینده و پیگیری مشکلات صنوف و انتقال این صنوف به شهرک های صنعتی است.

وی گفت:در حال حاضر 60 درصد از واحدهای صنفی استان توزیعی و 40 درصد این واحدها، تولیدی هستند در این میان واحدهای توزیعی و تولیدی می‌توانند در ترویج مصرف کالای داخلی نقش ایفا کنند.

سیجانی بیان کرد:ساماندهی واحدهای غیر مجاز از دیگر فعالیت ها است که با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی در سال 96 تعداد 5 هزار واحد صنفی بدون پروانه شناسایی شد.

وی اظهار کرد:در این میان3 هزار و 500 واحد ساماندهی شدند و 1800 واحد پروانه دریافت کردند و بقیه در حال اخذ پروانه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد:تشویق اصناف در جهت استفاده از صندوق‌های فروش مکانیزه برای اجرای درست قانون مالیات بر ارزش افزوده در واحدهای صنفی از دیگر فعالیت ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: