• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرماندار قم:

عدم توجه به قوانین، وضعیت روزبازارهای قم را آشفته کرده است

فرماندار قم گفت: در فعالیت روزبازارها خلاء قانونی وجود ندارد اما متاسفانه عدم توجه به قوانین،وضعیت روزبازارهای قم را آشفته کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، رضا سیار ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار در سالن جلسات استانداری قم عنوان کرد: روزبازارهای قم با توجه به آشفتگی های فعلی نیاز به ساماندهی دارند.

فرماندار قم افزود: در فعالیت روزبازارها خلاء قانونی وجود ندارد اما متاسفانه عدم توجه به قوانین،وضعیت روزبازارهای قم را آشفته کرده است.

وی تصریح کرد: به دلیل بی توجهی مدیریت شهری، نحوه اداره بازارهای روز در قم نابسامان است، در حالیکه وظایف شهرداری پیرامون ساماندهی این روزبازارها طبق قانون مشخص است.

سیار خاطرنشان کرد: همین آشفتگی ها موجب شده بود تا وانت بارها به فعالیت بپردازند و با حرکت سیاری خود در سطح شهر، منافع اصناف قم را به خطر بیندازند.

وی بیان کرد: بسیاری از وانت بارها توسط افراد غیر بومی در قم فعالیت می‌کردند و وضعیت آشفته ای در بازار ایجاد می‌نمودند.

فرماندار قم یادآور شد: در جهت مقابله با فعالیت وانت بارها باید شهرداری نسبت به ساماندهی روزبازارها اقدام نماید، چرا که دولت در این باره وظیفه ای ندارد و ساماندهی بازارهای روز وظیفه ذاتی شهرداری است که اقدام به کسب عوارض می‌نماید.

وی گفت: از طرفی نظارتی بر عرضه کالاهای روزبازارها صورت نمی‌پذیرد و گاهی با عرضه کالای نامناسب و فاقد بهداشت، حقوق مردم نیز تضییع می گردد.

سیار در ادامه پیرامون وضعیت قیمت گوشت در قم عنوان کرد: گوشت یکی از کالاهای اساسی خانوار است که با قیمت های متفاوتی عرضه می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: قیمت گوشت اثرات زیادی در بازار دارد و خود را نمایان می‌سازد و تاثیر روانی در جامعه دارد، ضمن اینکه واحدهای عرضه کننده گوشت با قیمت مناسب کم است.

فرماندار بیان کرد: نباید عرضه گوشت قرمز در قم در انحصار برخی از صنوف باشد، از طرفی صنف قصاب ها نیز با خروج از شیوه های سنتی، تحولی مناسب در عرضه گوشت و رفع مشکلات فعلی ایجاد نمایند.

وی عنوان کرد: برخی از تعاونی ها نیز در عرضه گوشت قرمز لاشه با قیمت 34 هزار تومان تعلل دارند و این امر نارضایتی هایی را در مورد کمبود گوشت قرمز و یا گرانی ایجاد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: