• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1084-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

افزایش قیمت لبنیات در بازار قم قانونی نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: ابلاغیه ای از سوی دولت در جهت گرانی لبنیات نداشتیم از این رو افزایش قیمت لبنیات در بازار قم قانونی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمدرضا طلایی امروز در جلسه تنظیم بازار در سالن جلسات استانداری قم عنوان کرد: در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت لبنیات در استان قم بوده ایم؛ ابلاغیه ای از سوی دولت در جهت گرانی لبنیات نداشتیم از این رو افزایش قیمت لبنیات در بازار قم قانونی نیست و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تنظیم بازار، مشکلی در تامین مرغ و تخم‌مرغ وجود ندارد و بر روند تولید و عرضه آن نظارت وجود دارد و در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم البته در جهت جبران تولید اخیرا به 22 واحد تولید تخم مرغ در قم مجوز ارائه شده است.

طلایی در مورد گرانی گوشت قرمز بیان کرد: کاهش بارندگی مشکلاتی را در مراتع استان قم به وجود آورد که با توجه به کاهش تولید دام، شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز بوده ایم.

وی اظهار کرد: علاوه بر نوسانات قیمت گوشت متاسفانه حضور دلالان نیز به این گرانی ها دامن زده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: افزایش گوشت قرمز دلایل متعددی دارد که گرانی خوراک دام و کاهش بارندگی و قاچاق دام زنده و فعالیت دلالان از جمله این دلایل است.

در این جلسه مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات حکومتی قم در خصوص برخی از تخلفات در فروش نان عنوان کرد: با بازرسی از بیش از 1000 نانوایی در قم در حدود 100 پرونده در مورد گران فروشی معرفی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: