• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

صنعت و معدن ظرفیت‌ بزرگی در تولید کالاهای ایرانی را در خود گنجانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: صنعت و معدن ظرفیت‌های مهمی را در تولید کالاهای ایرانی در خود گنجانده است و باید از این ظرفیت به خوبی در مسیر توسعه اقتصادی بهره‌گیری کرد.

محمود سیجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت روز 10 تیر سالروز ملی صنعت و معدن عنوان کرد: این روز را به تلاش گران عرصه تولید و صنعت و معدن قم تبریک و خدا قوت می گویم، امید است در شرایطی که در جنگ اقتصادی به سر می بریم و به مراتب جنگ روانی آن بیش از گذشته از سوی دشمن مورد هدف قرار گرفته است تولید کنندگان و فعالان اقتصادی همچون سربازان عرصه اقتصاد و شکوفایی در سنگر تولید به تلاش خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: صنعت و معدن ظرفیت های مهمی را در تولید کالاهای ایرانی در خود گنجانده است و باید از این ظرفیت به خوبی در مسیر توسعه اقتصادی بهره گیری کرد.

سیجانی بیان کرد: حمایت دولت از ظرفیت‌های تولید و اشتغال و رفع موانع موجود پشتگرمی زیادی برای فعالان اقتصادی به وجود می آورد و می توانیم در تولید کالای ایرانی به موفقیت های زیادی دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه صنایع و معادن با مشکلات زیادی مواجه هستند اما در آزمون بزرگ اقتصادی می توان همه موانع را با هم افزایی و وحدت و جدیت در پیگیری های مستمر رفع کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد: تامین نقدینگی و نوسازی واحدهای فرسوده و تامین مواد اولیه و دست یافتن به بازار فروش مناسب در داخل کشور و صادرات از جمله مسائل مهم در رشد صنعت و معدن است که باید آسیب شناسی شده و گره های موجود در این مسیر را باز کرد.

وی تاکید کرد: رشد صنعت و معدن، توسعه اشتغال پایدار و تولید ناخالص ملی را به دنبال دارد و در بسیاری از جهات، وابستگی های اقتصادی را از میان می برد.

سیجانی بیان کرد: در تولید کالای ایرانی در صنعت و معدن و یا فعالیت های خدماتی هر یک از مسئولان سهم مهمی در از بین بردن موانع و دغدغه ها دارند، بخش خصوصی نیز به عنوان بازوانی توانمند در کنار دولت می تواند با سرمایه گذاری های راهبردی بخش زیادی از مشکلات اقتصادی را رفع نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یادآور شد: صنعت و معدن در واقع موتور محرکه اقتصاد هستند و استخراج معادن بر اساس نیازسنجی و توسعه صنعت بر مبنای ظرفیت ها می تواند مشکل گشا باشد.

وی گفت: 2 درصد از ذخایر غنی معدن در استان قم وجود دارد و این ثروت خدادادی اگر با برنامه ریزی و تدبیر مورد استفاده قرار گیرد و در آن از ظرفیت و توان بخش خصوصی نیز استفاده شود می توان گام های بزرگی در اقتصاد برداشت.

سیجانی یادآور شد: صنعت و معدن از ارکان اصلی در اقتصاد هستند و باید با حفظ محیط زیست و توجه به مولفه های تولید و صرفه جوئی در انرژی گامی اساسی در بهره برداری از این ذخایر با ارزش و پتانسیل های موجود برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: