• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1384-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم:

کاهش نرخ بیکاری و توسعه اشتغال یکی از سیاست‌های مهم دولت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: کاهش نرخ بیکاری و توسعه اشتغال با توسعه زیرساختهای تولید یکی از سیاست های مهم دولت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در سیزدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری قم عنوان کرد: همه مسئولان و مدیران وظیفه ای مهم در رفع موانع تولید دارند که باید بدان اهتمام ورزند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم افزود: قم ابتکارات خوبی در زمینه تنظیم سند اشتغال و سرمایه گذاری استان و کمیته نظارت سازمان صنعت و معدن داشته که می تواند الگوی خوبی برای کشور باشد.

وی تصریح کرد: امید است مسئولان کشوری با توجه به خروجی قم در تنظیم سند اشتغال و سرمایه گذاری استان و کمیته نظارت تمهیدات لازم را در جهت رفع موانع داشته باشند.

وی ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری و توسعه اشتغال با توسعه زیرساختهای تولید یکی از سیاست های مهم دولت است.

غضنفری در مورد رویکرد کمیته های نظارت بر تسهیلات رونق تولید خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های فعلی فعالیت واحدهای تولیدی غیر مجاز است که فعالیت آن ها علاوه بر فرار مالیاتی، موجب تضییع حقوق واحدهای مجاز می شود.

وی تاکید کرد: کمیته های نظارتی باید بر فعالیت این واحدهای غیر مجاز رسیدگی کنند و زمینه را برای توقف این واحدها و یا اخذ مجوز فراهم سازند و با تدابیر لازم این واحدها ساماندهی گردند.

معاون استاندار قم در خصوص رسیدگی به مشکلات واحدهای تولید کننده در شهرک های صنعتی یادآور شد: یکی از مشکلات مطرح شده تامین گاز و انتقال آن به برخی از واحدها بوده که در حال حاضر بخشی از کمبودها رفع شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از خاموشی های اخیر در استان قم مشکلاتی را برای تولید کنندگان به وجود آورده اما استان قم اختیاری در خاموشی ها ندارد و این صرفه جوئی ها از سوی وزارت نیرو ابلاغ شده است.

غضنفری تصریح کرد: صرفه جوئی در مصرف برق می تواند کمبودهای موجود را رفع نماید و مانع از خاموشی شود.

وی در پایان با تاکید بر پیگیری پرونده های ارجاعی در جهت دریافت تسهیلات گفت: بانک ها با نگاه کارشناسی و بر اساس الویت ها به وضعیت این پرونده ها رسیدگی نمایند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: