• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2385-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

حقوق بشر آمریکائی ابزاری برای ظلم و توحش علیه بشریت است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: حقوق بشر آمریکائی که سالهاست ادعای آن را دارند ابزاری برای ظلم و توحش علیه بشریت است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن نظری شاهرودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به سالروز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکایی جنایتکار به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و سالروز افشای حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد: حقوق بشری که آمریکا مطرح می کند و آن را برنامه عملی خود قرار می دهد، حقوق انسان و بشر نیست.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: حتی این حقوق بشر مورد ادعای آمریکا حقوقی نیست که در حق حیوانات و گیاهان نیز اعمال گردد چرا که تفسیر حقوق بشر آمریکایی، جنایت و کشتار و وحشی گری است.

وی اظهار داشت: حقوق بشر آمریکائی که سالهاست ادعای آن را دارند ابزاری برای ظلم و توحش علیه بشریت است.

حجت الاسلام و المسلمین نظری شاهرودی بیان کرد: در واقع حقوق بشری آمریکایی بازی با لفظ است وگرنه در طول تاریخ چه کسی اجازه داده تا تعدادی فرزند انسان را از پدر و مادر جدا کنند و به بهانه مهاجرت غیر قانونی در قفس نگهداری نمایند.

وی اظهار کرد: مهاجرت غیر قانونی نیز دلیلی نمی شود تا رفتاری غیر انسانی با بشریت صورت پذیرد و با این بهانه اولاد انسان را در قفس قرار بدهیم.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: این ادعای حقوق بشری آمریکا حتی در حد رفتار با حیوانات هم نیست چرا که حیوانات نیز دارای حق و حقوقی هستند اما مدعیان حقوق بشری رفتاری را در پیش گرفته اند که همانند دوران برده داری است.

وی بیان کرد: وقتی رئیس جمهور آمریکا در صحنه بین المللی این گونه تعبیر می کند که برخی از انسان هایی که حقوق مهاجرت را نادیده گرفته اند حیوان هستند در واقع خوی حیوانی خود را نمایان می سازد. اگر سران آمریکائی چنین خوی حیوانی نداشتند در سال 2018 که ادعای تمدن و توسعه انسانی و بشری و کرامت انسانی دارند این چنین رفتارهایی را مرتکب نمی شدند.

وی گفت: چنین حقوق بشری در دنیای امروز کارکرد و جایگاهی ندارد چرا که دنیا توحش و خشونت و ظلم و ستم را نوعی تبه کاری و زشتی تفسیر می کند و هیچ انسانی که چنین روحیه توحش داشته باشد نمی تواند مدعی حقوق بشر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: