• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 974-286-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آموزش از اركان مهم پيشگيري است


استاندار قم با بيان اينكه آموزش از اركان مهم پيشگيري است بر لزوم توانمند سازي جوانان در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي تأكيد كرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم به نقل از روابط عمومي استانداري قم، سيد مهدي صادقي در بازديد از كارگاه آموزشي آشنايي معلمان ابتدايي با مهارت هاي زندگي در محل ناحيه 3 آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اهميت آموزش در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به ويژه اعتياد اظهار كرد: نقش معلمين در امر فرهنگ‌سازي و پيشگيري از اعتياد يك نقش مهم، سازنده و تعيين كننده است.

وي با تأكيد بر لزوم آگاهي بخشي به جامعه در برابر بزه‌هاي اجتماعي، عدم اطلاع و شناخت كافي را يكي از دلايل مهم گرفتار شدن در اين آسيب ها عنوان و خاطرنشان كرد: برگزاري اين گونه كارگاه‌هاي آموزشي مي تواند زمينه را براي افزايش آگاهي‌هاي عمومي نسبت به خطرات و پيامدهاي اعتياد و ديگر آسيب‌هاي اجتماعي فراهم کند.

استاندار قم همچنين توانمندسازي جوانان را مهم‌ترين و مؤثرترين راهكار مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي برشمرد و گفت: براي مقاوم سازي جوانان در برابر خطرات و آسيبب هاي مختلف از جمله اعتياد، چاره اي جز آگاه سازي و توانمند كردن آنان وجود ندارد.

صادقي با بيان اينكه علي‌رغم همه اقدامات، آمار اعتياد در كشور رو به افزايش است، بر لزوم اثر بخش كردن فعاليت‌هاي عرصه  پيشگيري تأكيد كرد و افزود: در اين زمينه بايد يك بسيج عمومي در جامعه شكل‌گرفته و همه براي توانمند ساختن جوانان تلاش نمايند.

وي خواستار توجه جدي به مقوله آموزش و پيشگيري در امر مبازره با مواد مخدر شد و گفت: صرف هزينه در اين بخش نه تنها ضروري است بلكه نوعي سرمايه گذاري محسوب مي شود.

شايان ذكر است اين كارگاه توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و با همكاري اداره كل آموزش و پرورش استان برگزار مي گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: