• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری و بهره‌وری دو عنصر مهم در رشد اقتصادی است

استاندار قم گفت: ایجاد بسترهای سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌وری دو عنصر مهم در رشد اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سيد مهدی صادقی ظهر امروز در سومين جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی با تحقق کلیه مطالبات رهبری در اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از تولید و اشتغال گام بردارند.

استاندار قم افزود: تحقق مصوبات اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه‌ریزی جامع از سوی مسئولان و مشارکت های بخش خصوصی است و ایجاد بسترهای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران و بهره وری دو عنصر مهم در رشد اقتصادی است.

صادقی اظهار کرد: با توجه به خروج آمریکا از برجام شرایط سختی را در پیش داریم و تحریم نیز وضعیت خاصی را در عرصه اقتصادی ایجاد می کند، بر این اساس باید در برابر توطئه تحریم آمریکا هوشیار باشیم و با اتخاذ تدابیری این شرایط را به بهترین نحو پشت سر بگذاریم.

وی بیان کرد: تولید محوری یکی از ویژگی های شاخص در تدوين سند اشتغال استان است با توسعه زیرساختهای تولید باید اشتغال پایداری را در سطح استان رقم بزنیم و نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: هدف دشمن فروپاشی اقتصادی کشور است و در این وضعیت دشمن می خواهد ما را به ذلت بکشاند تا خواسته های آنان را بپذیریم اما ملت ایران با مقاومت، خودباوری و عزت این توطئه ها را خنثی می کند.

وی گفت: مردم ایران تجربه ای طولانی در مواجهه با تحریم ها دارند و امروز باید متناسب با تحریم ها به برنامه ریزی بپردازیم و نباید از آن هراسی داشته باشیم.

صادقی افزود: هر چند عدم پایبندی آمریکا به برجام، مشکلاتی را برای ما به وجود آورد اما مشکلات پیش آمده موجب افزایش اعتبار بین المللی ایران شد و حتی سفر اخیر ریاست جمهوری به اروپا این را نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: