• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2485-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

امیرآبادی:

ارائه طرح 24 ماده ای مجلس به دولت جهت حل مشکلات اقتصادی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست کارگروه اقتصادی مجلس، با گروه ها، اساتید دانشگاه و بخش خصوصی گفت: خروجی این نشست، ارائه طرح 24 ماده ای مجلس به دولت جهت حل مشکلات اقتصادی بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، احمد امیر آبادی فراهانی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن که صبح امروز در اتاق بازرگانی صنایع و معادن قم برگزار شد، اظهار کرد: امروز کشورمان مبارزه‌ای بی امان با استکبار دارد که بخش عمده آن بر عهده دولت است، بر این اساس مقام معظم رهبری دستور تشکیل کارگروه اقتصادی را جهت کمک به دولت دادند.

وی ادامه داد: پس از تشکیل این کارگروه نشست هایی با فعالان بخش خصوصی و دولتی، خودروسازان، برخی اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان و تشکل‌ها، هفته قبل تشکیل شد و خروجی آن طرح 24 ماده ای شامل مواردی نظیر بازار متشکل ارزی، راهکار های رونق بازار مسکن، حمایت از تولید داخلی، تقلیل مالیات، رفع موانع بانکی، بورس، تامین کالاهای اساسی، بازار ارز و سکه  است که در جلسه غیر علنی بیشتر نمایندگان موافقت خود را با این طرح اعلام کردند.

**مجلس با تمام قوا از دولت حمایت می‌کند
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطلات پنج هفته ای نمایندگان گفت: مجلس با تمام قوا از دولت حمایت می کند و درصورتی که نیاز به قانون باشد مجلس به سرعت تشکیل جلسه می‌دهد.

وی افزود: نمایندگان در این مدت به منظور بررسی مشکلات با واحد های صنعتی و استانی خود جلسه می‌گذارند و نتایج آن را به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنند.

امیر آبادی فراهانی عنوان کرد: وضعیت کشورمان نسبت به تحریم های گذشته مانند بنزین بسیار خوب است و این مدیون تلاش‌های قرارگاه خاتم الانبیاء در راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج  فارس است که امروز بنزین با کیفیت یورو پنج تولید می‌کند.

وی تاکید کرد: دولت باید برنامه‌‌های خود برای دوران تحریم را اعلام کند و اتاق های بخش خصوصی فعال شود تا هماهنگی و همکاری بین اصناف و اتاق بازرگانی افزایش یابد.
 
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج ارز  توسط پتروشیمی‌های شبه دولتی از کشور عنوان کرد: دولت باید به بازار ارز سر و سامان بدهند و با این پتروشیمی‌ها برخورد کند؛ هیچ توجیهی وجود ندارد که ارز دولتی به مواردی همچون واردات سطل آشغال از آلمان، واردات کالا از عربستان و سفر های تفریحی همچون ترکیه اختصاص پیدا کند.
 
وی با اشاره به مشکلات کنونی بیمه صنعتگران گفت: در شرایط کنونی سازمان تامین اجتماعی باید ایثار کند و به تولیدکنندگان فشار نیاورد تا منجر به مشکلات عدیده نشود.

** ارز تک نرخی، موجب ایجاد رانت شده است
امیر آبادی فراهانی با انتقاد از وضعیت تخصیص ارز به وارد کنندگان و صادرکنندگان بیان کرد: متاسفانه دولت در ثبت سفارشات خوب عمل نمی کند و اجرای طرح ارز تک نرخی موجب رانت شده است.


وی با تاکید بر لزوم تغییر تیم اقتصادی دولت ابراز کرد: مشکل اصلی اقتصادی کشور عدم برنامه ریزی و مدیریت درست بانک مرکزی است که موجب شده به علت عدم تعیین سقف برای دریافت سکه، شاهد مواردی همچون کشف 2 تن سکه از یک فرد در کشور باشیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گام اول تغییرات اقتصادی دولت، باید رییس بانک مرکزی از سمتش برکنار شود و سایر وزار مرتبط که کارایی لازم را ندارند تغییر کنند، در غیر این صورت مجلس دست به کار می‌شود.

وی بیان کرد: سازمان مالیات بجای فشار به تولیدکنندگان باید سراغ افرادی بروند که بدهکار بزرگ هستند، به عنوان نمونه یک وارد کننده خودرو در اهواز 830 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد اما تاکنون کسی برای وصول این مطالبه اقدام نکرده است.

امیر آبادی فراهانی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در کنار تمام دستگاه ها همچون قوه قضاییه، ارتش، سپاه و سایر ارکان نظام در کنار دولت است تا مشکلات اقتصادی کشور یکی پس از دیگری حل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: