• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-2585-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

طرح ارز تک نرخی اشتباه محض بود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات کنونی بازار ارز کشور گفت: اجرای طرح ارز تک نرخی از سوی دولت اشتباه محض بود و موجب رانت در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن که صبح امروز در اتاق بازرگانی صنایع و معادن قم برگزار شد با انتقاد از عملکرد مجلس در رفع موانع تولید گفت: اگر قانونی در این خصوص وجود ندارد، باید تصویب شود؛ در صورت عدم اجرا قانون نیز مجلس باید به وظیفه نظارتی خود عمل کند و به یاری دولت بشتابد.

وی ادامه داد : مجلس شورای اسلامی به وظایف خود خوب عمل نکرده است، چون باید از کسانی که با رانت خودرو وارد می کنند تحقیق و تفحص انجام می‌شد که این اتفاق عملی نشده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که طرح ارز تک نرخی دولت اشتباه محض بود بیان کرد: نقدینگی 1700 میلیارد تومانی سرگردان، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و مهار این نقدینگی برای دولت سخت است؛ همچنین نمی‌توان تمام این مبلغ را به سمت بازار طلا سوق داد.

وی تاکید کرد: نقدینگی زمانی به سمت تولید می رود که سودش بیشتر از هزینه های آن باشد و در صورت تحقق این موضوع هزینه های تولید کاهش پیدا می‌کند.
ذوالنور عنوان کرد: اعتماد در بخش اقتصاد به معنی اعتماد تولید کننده به رفتار دولت است و بر این اساس مسیر تولید را باید هموار کرد؛ متاسفانه تاکنون نشست کمیسیون‌های تخصصی مجلس با وزرا هیچ خروجی مثبتی نداشته است.
 
وی با بیان این که ادعای کاهش 70 میلیون دلاری کالا قاچاق کذب است، عنوان کرد: اگر این آمار درست بود باید میزان تقاضا برای ارز کاهش پیدا می‌کرد، همچنین میزان واردات نیز باید روند نزولی داشته باشد، اگر میزان قاچاق کالا کاهش پیدا کند، باید نمود کالای قاچاق خارجی کم باشد و همچنین خلاء های موجود در صنعت نیز رفع شده باشد؛ در حالیکه اینگونه نیست و این آمار غلط است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با ادعا نمی‌توان کشور را اداره کرد، بلکه باید قدم‌های عملی در راستای رفع موانع تولید ملی برداشته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: