• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1984-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عدم وجود شفافیت مالیاتی در کشور

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان اینکه شفافیت مالیاتی در کشور وجود ندارد، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان این شفافیت وجود دارد و به کسانی که مالیات بیشتری می‌دهند، امکانات و تسهیلات بیشتری نیز اعطا می‌شود که در صورت تحقق این امر در کشورمان دیگر شاهد فرار مالیاتی نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید عبدالوهاب سهل آبادی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن که صبح امروز در اتاق بازرگانی صنایع و معادن قم برگزار شد اظهار کرد: تولیدکنندگان در شرایط سختی به سر می برند طوری که بیشتر آن ها در زندان ها هستند.

وی ادامه داد: به هیچ وجه نمی توان پذیرفت که هر روز خبر یک اختلاس از رسانه ها منتشر شود، زیرا اختلاس ها موجب تضعیف روحیه تولید کنندگان می‌شود و بر این اساس مجلس باید به وظیفه نظارتی خود عمل کند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با انتقاد از حجم بالای واردات در کشور افزود: مجموع واردات در پنج سال گذشته 35 میلیارد دلار بوده اما این رقم در دوماه اول سال 97 به 20 میلیارد دلار رسیده است.

وی عنوان کرد: این حجم از واردات در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است،  وارد کشور شده است؛ همچنین ارز زیادی از کشور خارج و صرف خرید ساختمان های تجاری و مسکونی در ترکیه شده است.

سهل آبادی با بیان این که تولید کنندگان، بدهی‌های زیادی به بانک ها دارند گفت: بهره 24 درصدی بانکی که مصداق ربا است موجب ضربه خوردن بسیاری از تولیدکنندگان و فروپاشی خانواده‌های آن‌ها شده است.

وی با بیان اینکه شفافیت مالیاتی در کشور وجود ندارد عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای جهان این شفافیت وجود دارد و به کسانی که مالیات بیشتری می‌دهند، امکانات و تسهیلات بیشتری نیز اعطا می‌شود که در صورت تحقق این امر در کشورمان دیگر شاهد فرار مالیاتی نخواهیم بود.    

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: