• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2084-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

واحد های تولیدی قم تمایلی به دریافت تسهیلات بانکی ندارد


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت قم  با بیان این که در سال گذشته بانک‌ها به صنعتگران استان قم 900 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دادند، گفت: این مقدار رقم قابل توجهی است اما شرکت‌ها به دلیل تحمیل سود غیر متعارف 24 درصدی تمایلی به دریافت آن ندارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابوالفضل فراهانی در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن که در سالن همایش اتاق بازرگانی صنایع و معادن قم برگزار شد، با اشاره به مشکلات صنعت گران استان گفت: بیشتر مشکلات ناشی از نوسانات ارزی می‌شود که باعث شده تا واحد های تولیدی در تهیه مواد اولیه مورد نیازشان از پتروشیمی دچار مشکل شوند.

وی ادامه داد: در سال گذشته بانک‌ها به صنعتگران استان قم 900 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دادند که رقم قابل توجهی است، اما شرکت‌ها به دلیل تحمیل سود غیر متعارف 24 درصدی تمایلی به دریافت آن ندارند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان قم با اشاره به مشکلات تولید کنندگان با سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: مشکل واحدهای تولیدی بیمه ای نیست، بلکه با حسابرسی تامین اجتماعی مشکل دارند.

وی در تشریح درخواست صنعتگران استان قم عنوان کرد: از مهمترین خواسته‌ها، حذف قوانین و بخشنامه های مخل، عدم فشار به تولید کننده از طریق افزایش بی رویه قیمت برق و شفاف سازی قیمت تمام شده است.
 
فراهانی خاطر نشان کرد: برای این که اقتصاد خوبی داشته باشیم لازم است تصمیم گیری‌ها در حوزه تولید به متصدیان این امر واگذار شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: