• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2184-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فعالیت 2هزار و 300 واحد صنعتی در استان قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در حال حاضر، 2هزار و 300 واحد صنعتی در قم فعال است و همچنین 53هزار اشتغال پایدار در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه در مصلی قدس قم عنوان کرد:صاحبان و کارگران واحدهای صنفی و صنعتی و اصناف سربازان جبهه اقتصادی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: در حال حاضر، 2هزار و 300 واحد صنعتی در قم فعال است و همچنین 53هزار اشتغال پایدار در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: همچنین 40 هزار واحد صنفی و توزیعی در استان قم فعال است که بر روند فعالیت این واحدها نظارت مداوم انجام می‌پذیرد.

سیجانی خاطرنشان کرد: پس از اینکه قم به جرگه استان ها پیوست بسترهای خوبی برای ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی ایجاد شد و شهرک های صنعتی متعددی در آن شکل گرفت.

وی بیان کرد: یکی از وظایف ما در شرایط فعلی اقتصادی، رفع موانع تولید و ارتقای رونق اقتصادی است که با هم گرایی بخش خصوصی و دولتی امکان پذیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ادامه داد: با توجه به جایگاه مهم استان قم در مبادلات اقتصادی و نزدیکی به بازار مصرف، می توان در تولید و اشتغال موفقیت های خوبی را به دست آورد.

وی گفت:امسال که با منویات مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است، اگر در جامعه رویکرد مردم به سمت خرید کالای ایرانی باشد در تولید و اشتغال به رشد و توسعه دست می‌یابیم.

سیجانی اظهار کرد: ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در رسانه ها و تریبون های عمومی گامی موثر در تحقق شعار سال و دست یابی به رشد اقتصادی است.

وی بیان کرد: به ازای ایجاد هر یک فرصت شغلی در صنعت، 3 تا 5 فرصت شغلی در حوزه خدمات و توزیع ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یادآور شد: با وجود این که مساحت استان قم یک درصد کل کشور است، اما دو درصد معادن کشور در این استان وجود دارد که با فرآوری معادن می توان به بهره وری خوبی دست یافت.

وی عنوان کرد: اگر تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان، کالاها را به موقع و به میزان مناسب وارد بازار کنند بخش زیادی از مشکلات رفع می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: