• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-3085-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

بخشدار جدید خلجستان معرفی شد

احمد فرج‌اللهی به عنوان بخشدار جدید خلجستان معرفی شد و و سید داوود حاجی حسینی بخشدار پیشین به بخش مرکزی شهرستان قم منتقل گردید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید محمدرضا هاشمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در مراسم تودیع و معارفه بخشدار جدید بخش خلجستان شهرستان قم که با حضور رضا سیار فرماندار قم و جمعی از مدیران و مسئولان استان برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط خاصی قرار داریم و توجه ویژه به روستاها در گازرسانی، آبرسانی، مخابرات و بهداشت، اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: اکنون اولویت، تولید ثروت است و ایجاد اشتغال با کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری های اجتماعی، از مهم ترین اقداماتی است که باید صورت گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه در شهرستان قم با بیشترین حاشیه نشینی در کنار بالاترین درصد سواد از میانگین کشور و بیشترین رشد جمعیت جوان کشور روبرو هستیم، تصریح کرد: دغدغه‌های آسیب های اجتماعی مانند طلاق، حاشیه نشینی و مهاجرت باید برطرف شده و شاهد مهاجرت معکوس از شهر به مناطق روستایی باشیم.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته، تسلیحات نظامی را منبع قدرت می دانند، افزود: ایران اسلامی، مردم را بالاترین سرمایه و پشتوانه خود می‌داند و اولویت توجه به مردم و مردم داری از توصیه های امام، رهبری و رئیس جمهوری است که اخیرا گفتند دست 81 میلیون ایرانی را می‌بوسم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم به موضوع تحریم ها و اتفاقات مختلف در حاشیه کشور اشاره کرد و گفت: نکته مهم این است که بدترین دشمن ها در اطراف کشور ما کمین کرده‌اند و خیلی کشورها ادعای امن بودن دارند اما هنر این است که در میان نا امن ترین کشورهای دنیا در امنیت هستیم که این جز با وفاق و صمیمیت بین مسئولان و نیروهای مسلح، میسر نیست.

در این جلسه، رضا سیار فرماندار قم با تجلیل از تلاش های بخشدار پیشین خلجستان به مردم داری، جوانی و با نشاط بودن، تعهد کاری و عمل به میثاق با فرماندار برای خدمت و رضایت مردم اشاره کرد و گفت: خدمات صورت گرفته در دوره بخشدار قبل در حوزه‌های مختلف با نقش و مشارکت مردم برای کمک به مسائل به اجرا درآمده و بخشدار جدید هم باید بداند که همیشه حق با مردم است و مردم را باید قانع کرد و با روحیه باز باید با مردم مواجه شد.

وی با تاکید بر اینکه باید افراد معتبر در بخش‌ها برای فعالیت به کار گرفته شوند تا روستاییان مهاجر برگردانده شوند، اظهار کرد: برای سرمایه گذاری لازم است به صورت نفر به نفر، بخشدار برای هر واحد تولیدی برنامه مشخص تدارک ببیند و با حفظ اراضی کشاورزی، افزایش راندمان آبیاری، استفاده بهینه از مزارع و باغات، از توسعه کشاورزی فاصله گرفته شود، چرا که در شرایط کم آبی باید اراضی کم بازده به سمت صنایع تبدیلی بروند.

فرماندار قم به لزوم پیگیری منظقه صنعتی برای قاهان اشاره کرد و با تصریح بر الحاق مجتمع های صنعتی حاشیه روستا به منطقه اقتصادی، عنوان کرد: ایجاد اشتغال در بخش خلجستان، نمود چندانی نداشته که باید پیگیری شود تا شغل پایدار و درآمد خانواده ها تضمین شود.

سیار با انتقاد از دهیاری ها در انظباط مالی و عدم تخصیص اعتبارات دریافتی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: سال گذشته، 4 میلیارد و 300 میلیون تومان به حساب دهیاری‌های شهرستان قم واریز شد، که این مبلغ هنوز باقی مانده و باید با مشارکت با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر ادارات، سعی در تغییر چهره کالبدی روستاها صورت گیرد و مماشات و اشکالات مجوزهای صدور پروانه توسط شوراها و دهیاری ها برطرف شود تا درآمد پایدار داشته باشند

گفتنی است در این مراسم احمد فرج اللهی به عنوان بخشدار جدید خلجستان منصوب شد و سید داوود حاجی حسینی بخشدار پیشین به بخش مرکزی شهرستان قم منتقل گردید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: